1753

خشم بی‌بی‌سی فارسی از قهرمانی تیم ملی فوتسال بانوان

4 سال قبل

هم رسانی

   جشن قهرمانی تیم ملی فوتسال بانوان ایران در آسیا

درخشش دختران ایرانی در رقابت‌های فوتسال قهرمانی آسیا با واکنش همراه با خشم بی‌بی‌سی مواجه شد.

تیم ملی فوتسال بانوان کشورمان که برای دومین بار متوالی روانه فینال رقابت های قهرمانی قاره شده بود، توانست بار دیگر سد قهرمانی ژاپن شده، از قهرمانی خود دفاع کرده و به اصطلاح دبل کند. خبری که نه تنها در رسانه‌های داخلی، بلکه در رسانه‌های خارجی نیز منعکس شد. عملکرد بانوان فوتسالیست کشورمان در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا بازتاب فوق‌العاده‌ای در رسانه‌های مختلف داشت و البته علاوه بر مربیان حاضر در این رقابت‌ها، کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) نیز با گزارش‌های مختلفی به تمجید از عمکرد شاگردان مظفر پرداخت.
در این دیدار که مقابل ژاپن انجام می‌شد، تیم کشورمان توانست با هتریک «شیربیگی» و نمایش فوق العاده «توسلی» درون دروازه پنج بر دو، حریفش را به زانو درآورده و به قهرمانی آسیا برسد.
پیشتر و در سال 2015 نیز که نخستین دوره این مسابقات در مالزی برگزار می‌شد، تیم ملی فوتسال زنان کشورمان توانست به همراه ژاپن به دیدار نهایی راه یافته و در فینال با شکست حریفش، بر بالاترین جایگاه فوتسال زنان قاره کهن بایستد.

اما این قهرمانی از شرارت های شبکه بی‌بی‌سی چیزی نکاست و باز هم مثل همیشه این شبکه انگلیسی در گزارشی مشخص تلاش کرد تا نقش دولت و حاکمیت در ایران را در قبال زنان زیر سئوال ببرد. بی بی سی فارسی در گزارش خود نه تنها برای حاکمیت در این قهرمانی نقشی قائل نشد بلکه از نقش منفی حاکمیت سخن به میان آورد از ادعایی به نام تبعیض جنسیتی در ایران سخن به میان آورد از سرکوب دائمی زنان توسط حاکمیت سخن گفت و...

این واکنش عجیب بی‌بی‌سی فارسی به این قهرمانی بیش از پیش بر ارزش قهرمانی بانوان ایرانی می افزاید. زیرا که این قهرمانی نه تنها حرف های بی بی سی فارسی و ادعاهای کج و کوله اش را اثبات نمی کند بلکه کاملا در جهت مقابل این ادعا ها می باشد و ثابت می کند  که نه تنها تبعیضی و سرکوبی نیست بلکه در جهت شکوفایی نقش زنان در جامعه هر چند کم اما اتفاقات خوبی افتاده است.

از این رو باید به بی‌بی‌سی فارسی حق داد که از دست زنان قهرمان فوتسال خشمگین باشد چرا که هر آن چه بافته بود پنبه شد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل