1755

جوسازی ناکام رسانه‌ای بی‌بی‌سی علیه پلیس در ایران

4 سال قبل

هم رسانی

   خشم بی‌بی‌سی از رابطه خوب پلیس و مردم در ایران

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی با هر بهانه تلاش می‌کند تا فضا را علیه پلیس در ایران گِل‌آلود سازد.

به دنبال انتشار کلیپی در فضای مجازی از سوی مسیح علینزاد در فضای مجازی در خصوص برخورد نیروی انتظامی با زنی بدحجاب در یکی از پارک های تهران شاهد فضاسازی های گسترده جریان غرب گرا به محوریت اتاق فکر بهائی و طرفداری ولنگرایی در جامعه ایران بر علیه پلیس بودیم. در همین راستا بی‌بی‌سی فارسی به مدت چند روز با پوشش گسترده این کلیپ و حاشیه­سازی­های اطراف آن در تلویزیون ماهواره ای و شبکه تلگرامی­اش تلاش کرد تا به حمایت تمام و کمال از قانون شکننی و زنان بدحجاب بپردازد. همزمان اتاق فکر این رسانه نزدیک به مخالفان حکومت ایران، همزمان پلیس ایران را متهم به اعمال خشونت کرد. این جوسازی­ها در حالی بود که در کشورهای غربی و از جمله انگلستان، آمریکا و فرانسه هرگونه مقاومت در برابر پلیس تاوانی در حد مرگ را برای متهمان می­تواند به دنبال داشته باشد.

در ادامه همین روند بود که برخی از سرپنجه های داخلی جریان غرب گرا در داخل ایران همزمان با اقدام های این رسانه نزدیک به دولت انگلستان فضاسازی گسترده ای را بر علیه اقتدار پلیس در برابر ترویج فحشا و قانون شکنی در سطح جامعه در دستور کار خود قرار دادنند. 

به مرور با فروکش کردن این فضا و مشخص شدن اینکه این تصاویر گرفته شده با طراحی و نقشه قبلی انجام گرفته است و همچنین انتشار خبری در خصوص تقدیر از مأمور زن نیروی انتظامی شاهد عصبانیت تمام قد بی‌بی‌سی فارسی از بی اثر ماندن تبلیغات هدایت شده آنها در مورد تغییر رفتار پلیس با برهم زنندگان عفت عمومی جامعه بودیم. جالب­تر آنکه بی‌بی‌سی فارسی در واکنشی انفعالی دیگر  با انعکاس سخنان سردار رحیمی، رییس پلیس تهران با تکذیب خبر تعلیق مامور زن گشت ارشاد، اعلان کرد که بررسی‌های تکمیلی نشان داده این مامور هیچ قصوری نداشته است و با اقتدار از ماموران گشت ارشاد دفاع می‌کنیم.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل