1760

تلاش بی‌بی‌سی برای نگاه داشتن ایران پای هیچ

4 سال قبل

هم رسانی

   لحظه امضای دستور خروج آمریکا از برجام توسط دونالد ترامپ

بی‌بی‎سی همچنان در تلاش است تا ادامه حضور ایران در برجام را موجه نشان دهد.

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که تحریم‌های جدیدی را علیه بانک مرکزی ایران اعمال کرده است. در بیانیه ای که بر روی وب سایت وزارت خزانه داری آمریکا قرار گرفت این وزارتخانه تحریم‌های جدیدی را علیه ولی الله سیف، رییس کل بانک مرکزی ایران اعمال کرده است.

در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا آمده است: دفتر کنترل دارایی‌های وزارت خزانه داری آمریکا (OFAC) ولی الله سیف رئیس بانک مرکزی ایران و معاون بخش بین الملل وی را با ادعای حمایت مالی از حزب الله لبنان از طریق سپاه پاسداران مورد تحریم قرار داد. استیو منوچین وزیر خزانه داری آمریکا گفت: آمریکا به ایران اجازه سوء استفاده از سیستم مالی بین المللی را نمی‌دهد.

این بیانیه در ادامه این ادعاها می‌افزاید: ولی الله سیف رئیس بانک مرکزی ایران به دلیل همکاری، حمایت مالی و فنی سپاه قدس و دیگر بخش‌های آن مورد تحریم های OFAC قرار گرفته است.
بسیاری این اقدام آمریکا را پس از خروج از برجام به نوعی شلیک تیری از سوی این کشور به سمت شروع مذاکرات ایران با سایر طرف های برجام می دانند.

در این بین اما در فضای رسانه ای همچنان شبکه بی‌بی‌سی فارسی بر اساس همان سیاست اولیه اش تلاش می کند ایران را در برجامی که عملا برای منافع ایران هیچ ندارد حفظ کند. بی‌بی‌سی فارسی در این راستا این اقدام آمریکایی ها را ساده سازی کرده و از آن به عنوان اقدام نمادین اسم می برد.

بی‌بی‌سی فارسی مشخصا در قبال حفظ برجام توسط ایران دو سیاست مشخص را دنبال می کند ابتدا سعی می کند اقدامات آمریکا اعم از خروج از برجام و اعمال تحریم های جدید را ساده سازی کند اما در کنار این سیاست بی‌بی‌سی سیاست دیگری که در پی گرفته است سیاست تهدید است و جالب است در حالی اقدام های مخرب آمریکا را ساده سازی می کند در کنارش چماق جنگ آمریکا به ایران نشان می دهد تا امتیاز بگیرد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل