1764

سطحی‌نگری بی‌بی‌سی درباره کشتار مردم فلسطین

4 سال قبل

هم رسانی

   تصویری از تهاجم اسرائیل به نوار غزه

بی‌بی‌سی در واکنش به جنایات اسرائیل علیه مردم فلسطین، آن‌ها را خشونت‌هایی محدود توصیف می‌کند.

در هفتادمین سالگرد تاسیس رژیم صهیونیستی که به روز نکبت معروف شده، فلسطینی‌ها شاهد اقدام غیرقانونی دیگری از سوی ایالات متحده برای مشروعیت بخشی به صهیونیست‌ها بودند و این بار واشنگتن تلاش کرد تا در قالب انتقال سفارت خود به بیت المقدس، اشغال‌گری رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های فلسطینی را بصورت علنی به رسمیت شناسد.

با این حال هفتادمین مراسم روز نکبت، بدلیل همزمان شدن با اقدام غیرقانونی ایالات متحده، اعتراضات گسترده‌ای را در مناطق فلسطینی کرانه باختری و نوار غزه به همراه داشت و که با سرکوب شدید و وحشیانه نظامیان رژیم صهیونیستی به خاک و خون کشیده شد.

بر اساس گزارش‌ها حداقل 63 فلسطینی در جریان اعتراض‌های روز دوشنبه که همزمان با مراسم افتتاح سفارت آمریکا در شهر بیت المقدس بود، به شهادت رسیدند و همچنین بیش از 3200 نفر دیگر زخمی شده‌اند. در این میان چندین کودک فلسطینی هم در جریان تیراندازی نیروهای اسرائیلی شهید شدند و یک نوزاد چند ماهه فلسطینی هم به دلیل استنشاق گاز اشک‌آور جان داد.

از سوی دیگر واکنش‌های جهانی به حوادث غزه و تعداد شهدای فلسطینی در جریان اعتراضات اخیر که گفته شده حتی بیشتر از شهدای جنگ میان اسرائیلی‌ها در تابستان سال ۲۰۱۴ میلادی بوده، همچنان ادامه داشته و بسیاری  از کشورها، سازمانهای بین المللی، شخصیت های سیاسی و فرهنگی و ... جنایت وحشیانه صهیونیست‌ها را محکوم کرده‌اند.

با این حال و حتی با وجود اعتراضات گسترده به این وحشی گری صهیونیست ها  شبکه بی‌بی‌سی فارسی در گزارش های خود از فلسطین سعی می کند از کنار کشته شدگان این اعتراضات به راحتی بگذرد و این اعمال رژیم صهیونیستی صرفا یکسری اعمال خشونت از سوی این رژیم می نامد و دیگری سخنی از نقض حقوق بشر در این سرزمین ها نیست. البته از شبکه ای که وابسته به دولت انگلیسی بوده که موسس رژیم صهیونیستی است بیش از انتظار نمی رود.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل