1769

تلاش موذیانه بی‌بی‌سی برای استفاده کاربران ایرانی از واتساپ

4 سال قبل

هم رسانی

   تلاش بی‌بی‌سی برای جایگزینی واتساپ به جای تلگرام در ایران

بی‌بی‌سی به شکل موذیانه‌ای تلاش می‌کند کاربران ایرانی سابق تلگرام را به سمت استفاده از واتساپ سوق دهد.

به دنبال فیلتر شدن تلگرام در ایران، اتاق فکر بی‌بی‌سی فارسی ضمن آغاز تبلیغات سنگین­اش بر علیه شبکه های اجتماعی داخلی، راهبردهای رسانه ای پیچیده تری را نیز در دستور کار خود قرار داده است. این قسمت از راهبرد رسانه ای اتاق فکر بی‌بی‌سی فارسی بسیار غیرمستقیم و هدف­مند در حال اجراست.

در توضیح این کنشباید توضیح داد که اگرچه این رسانه نزدیک به مخالفان غرب گرا و بهائی جممهوری اسلامی ایران در ابتدا بر ناامن بودن شبکه های اجتماعی داخلی، مقوله ازادی دسترسی به اطلاعات و نابودی کسب و کارهای فعال در تلگرام و نقش رهبر ایران در فیلتر شدن تلگرام تمرکز کرد، اما این روزها با تشدید فضای فعالیت سخت تر تلگرام در ایران، شاهد آن هستیم که بی‌بی‌سی فارسی به گونه ای کاملا هدایت شده و غیرمستقیم در حال تبلیغ شبکه های اجتماعی غربی جایگزین تلگرام و به­ویژه واتس آپ است.

به طور مثال بی‌بی‌سی فارسی در هنگام پخش گزارش های تصویری اش در خصوص پیامدهای فیلترینگ تلگرام در روزهای اخیر مدام در حال نشان دادن تصویر اپلیکیشن واتساپ در برنامه های شبکه ماهواری است. این رفتار موذیانه خود نشان دهنده بخشی از ماهیت پیچیده و کاملاً طراحی شده و هدفمند اتاق عملیات روانی این رسانه نزدیک به سرویس جاسوسی انگلستان است.

باید اذعان داشت که این رسانه بر خلاف تمامی ادعاهای گردانندگان­اش تنها یک رسانه با اهداف اطلاع رسانی شفاف نیست. به واقع بی‌بی‌سی فارسی در عمل بخشی از اتاق عملیات روانی سرویس جاسوسی انگلستان بر علیه ایران است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل