1771

خشم بی‌بی‌سی از حضور پر تعداد اصلاح طلبان در مراسم افطار رهبری

5 سال قبل

هم رسانی

   حضور چهره‌های اصلاح‌طلب در میهمانی افطار رهبر معظم انقلاب

حضور چهره‌های اصلاح‌طلب سیاسی در میهمانی افطار رهبری ایران با واکنش بی‌بی‌سی فارسی همراه بود.

به رسم هر ساله در هفتمین روز از ماه مبارک رمضان، سران قوا، مسئولان و کارگزاران نظام، جمعی از مدیران ارشد دستگاه‌های مختلف و عناصر فعال سیاس111ی، اجتماعی و فرهنگی، با رهبر انقلاب دیدار کردند.

در این دیدار بسیاری از شخصیت های سیاسی از جریانات مختلف سیاسی حضور داشتند و این پیام وحدت را با حضورشان در این مراسم به منصه ظهور رساندند. در این بین البته حضور محمود احمدی نژاد در این بیش از سایرین در رسانه ها مورد توجه قرار گرفت.

اما آن چیزی که باعث عصبانیت بسیاری از رسانه های ضد انقلاب و به ویژه بی‌بی‌سی گردید حضور پررنگ افراد موثر اصلاحات در این دیدار بود. حضور افرادی چون محتشمی پور، ابطحی، محسن هاشمی، محمود صادقی، مسجد جامعی، حق شناس، ابتکار، فاطمه حسینی، امانی، مازنی، مجید انصاری، حضرتی، خدیجه ربیعی، فاطمه ذوالقدر، سیاوشی، فاطمه سعیدی، جلودارزاده و... با عث شد که رسانه انگلیسی بی‌بی‌سی فارسی در گزارشی به شدت به این حضور اعتراض به عمل آورد و عصبانیت خود را برخلاف سیاست همیشگی این شبکه به وضوح نشان داد.

اما سئوالی که در این خصوص به وجود می آید این است که چه دلیلی باعث این عصبانیت است؟ در پاسخ به این سئوال باید گفت که این ناراحتی بی‍‌بی‌سی با توجه به هزینه هایی که این شبکه در سال های گذشته برای هدایت جریان و بدنه اصلاحات  انجام داده است تا حدودی طبیعی می باشد. بی‌بی‌سی که به تبع سیاست های دولت انگلیس حمایت هایی را از جریان سیاسی اصلاحات در داخل به عمل آورده است اکنون توقع آن را ندارد که همان ها در محفل افطاری رهبری حضور پیدا کنند و در کنار سایر جریانات سیاسی شعار مرگ بر آمریکا سر دهند و هر آنچه را بی‌بی‌سی بافته بود پنبه کنند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل