1777

بی‌بی‌سی: تحریم افطاری رئیس جمهور، عوام فریبی و اقدامی موثر

5 سال قبل

هم رسانی

   واکنش بی‌بی‌سی به عدم پذیرش دعوت افطاری رئیس جمهور توسط هنرمندان

بی‌بی‌سی عدم پذیرش دعوت افطاری رئیس جمهور کشورمان توسط برخی هنرمندان را به طوری خاص پوشش داده است.

در حالی که مراسم افطاری حجت‌الاسلام حسن روحانی با اهالی فرهنگ و هنر طی دو سال اخیر با حضور پررنگ سلبریتی‌ها همراه بوده است، اما به نظر می‌رسد امسال این ضیافت وضعیت متفاوتی خواهد داشت. چرا که تعدادی از سینماگران با انتشار پست‌هایی جداگانه با هشتگ یکسان «#ما_به_افطاری_نخواهیم_رفت»، این مراسم را تحریم کرده‌اند.

این نخستین بار نیست که هنرمندان نسبت به دولت موضع می‌گیرند، اما این وضعیت در دوره دوم ریاست‌جمهوری حجت‌الاسلام روحانی تشدید شده و مسائل مختلف اقتصادی از جمله «افزایش عوارض خروج از کشور» و «بالا رفتن نرخ ارز» گلایه‌هایی را در پی داشته است.

این بار اما موضوع کمی متفاوت است و سلبریتی‌ها، دل پری از رئیس‌جمهوری دارند که قبلا هشتگ «#تا_1400_با_روحانی» را برایش پرمخاطب کرده بودند. آن‌ها ضمن گلایه از وضعیت معیشتی مردم و خالی‌بودن سفره‌های افطار، کم‌توجهی به مشکلات اقشار هنری را هم از دیگر موارد دلخوری خود دانسته‌اند. برخی هم به طعنه گفته‌اند شاید رئیس‌جمهور باز هم به حمایت بازیگران احتیاج دارد!

این گلایه در حالی مطرح می‌شود که رئیس دولت دوازدهم پیش از انتخابات از حمایت گسترده هنرمندان برخوردار بود و حجت‌الله ایوبی رئیس ستاد هنرمندان حسن روحانی سلبریتی‌ها برای حمایت از وی بسیج کرده بود.

در این بین فارغ از درست یا غلط بود اقدام هنرمندان در تحریم افظاری رئیس جمهور واکنش شبکه بی‌بی‌سی فارسی کمی عجیب به نظر می رسد. بی‌بی‌سی این اقدام هنرمندان از طرفی هم عوام فریبانه می داند و از طرف دیگر آن را اقدامی موثر می خواند. بی‌بی‌سی در سیاستی یک بام دو هوایی هم از دولت آقای روحانی دفاع می کند و هم از اقدام هنرمندان این شبکه برای فشار به دولت این اقدام هنرمندان را موثر و منطقی جلوه می دهد و از طرف دیگر برای آنکه همچنان به مانند انتخابات از این دولت حمایت به عمل آورده باشد این اقدام را یک عوام فریبی می خواند. باز هم مثل همیشه مردم در سیاست بی‌بی‌سی جایگاهی ندارند و این شبکه صرفا به دنبال منافع خود است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل