1778

چرا بی‌بی‌سی گروه فشار را عامل حاشیه‌های کنگره حزب اعتماد ملی معرفی کرد؟

5 سال قبل

هم رسانی

   بی‌بی‌سی فارسی

بی‌بی‌سی به دنبال بهره‌برداری سیاسی ضد حکومتی از حاشیه‌های اخیر کنگره حزب اعتماد ملی است.

به دنبال تنش ایجاد شده در کنگره حزب اعتماد ملی برخی رسانه های فارسی زبان ماهواره ای نزدیک به مخالفان غرب گرای حکومت ایران به پوشش گسترده این خبر پرداختند. در این بین، اتاق فکر بی‌بی‌سی فارسی در پوشش به اصطلاح رسانه­اش ضمن حمله به بسیج و نیروهای امنیتی مدعی شده که این حاشیه ها توسط گروه فشار انجام شده است.

این رسانه نزدیک به بهائیان مخالف حکومت ایران که از دولت انگلستان و سرویس جاسوسی برون­مرزی این کشور بودجه اش را دریافت می­کند بدون ارئه هیچ گونه سندی از قول برخی عناصر تندرو و مخالف حکومت ایران این ادعا را مطرح کرد. این رفتار رسانه ای و سیاسی کاری و تلاش در جهت التهاب آفرینی و حمله به نیروهای امنیتی و بسیج در حالی است که برخی حاضرین در جلسه اتفاق های پیش آمده در جریان کنگره اخیر حزب اعتماد ملی را مسئله ای داخلی و درون حزبی دانسته اند. حتی معاون سیاسی وزیر کشور ایران نیز اتفاقات اخیر در حاشیه برگزاری کنگره حزب اعتماد ملی را ناشی از مسائل داخلی این حزب دانسته بود.

برخی کارشناسان حوزه رسانه بر این باورند که از آنجایی که این حاشیه ها در حزب اعتماد ملی و با دبیرکلی مهدی کروبی انجام گرفته است اتاق فکر بی‌بی‌سی فارسی به دنبال ارتباط دادن این حاشیه ها به بحث حصر و نقش مهدی کروبی در وقایبع 88 است. به عبارت دیگر بی‌بی‌سی فارسی به دنبال آن است که به نوعی به تنفس مصنوعی به جنبش موسوم به سبز بپردازد. این گروه از تحلیل گران فراموشی محصورین از سوی اکثریت مردم را علت عملیات رسانه ای اخیر بی‌بی‌سی فارسی در خصوص اتفاقات کنگره حزب اعتماد ملی می دانند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل