1781

سانسور تازه بی‌بی‌سی در قبال اعطای ویزای جنجالی برای یک متهم از سوی انگلستان

4 سال قبل

هم رسانی

   «یینگلاک شیناواترا» نخست وزیر سابق تایلند

در سکوت خبری بی‌بی‌سی انگلیس پناهگاه نخست‌وزیر سابق فراری تایلند شده است.

علی رغم سکوت و سانسور خبری بی‌بی‌سی فارسی، برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که «یینگلاک شیناواترا» نخست وزیر سابق تایلند که به اتهام فساد مالی از این کشور فراری شده، ویزای ده ساله از انگلیس دریافت نمود.

روزنامه بانکوک‌پست به نقل از وزارت خارجه تایلند نوشت که هیچ اطلاعاتی درباره ویزای ده ساله شیناواترا در انگلیس ندارد. یینگلاک شیناواترا نخست‌وزیر سابق تایلند به دنبال کودتای نظامی ارتش در سال ۲۰۱۴ از قدرت برکنار شد و سپتامبر ۲۰۱۷ دادگاه عالی تایلند به صورت غیابی برای پرونده «سهل انگاری و قصور» در انجام وظایف، حکم ۵سال زندان برای وی صادر کرد. نخست وزیر فراری تایلند، در سال ۲۰۱۴تحت عنوان تبعید خودساخته به دوبی رفته بود ولی امارات سال 2017 از فرار وی به لندن خبر داد.

 این مهم در حالی که بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رسانه نزدیک به دولت لندن به دلیل منافع انگلستان و زیر سوال رفتن اعتبار این کشور در میان مخاطبان ایران به سانسور این خبر که بازتاب وسیع جهانی یافته است دست زده است. این رفتار سیاسی در حالی است که همزمان بی‌بی‌سی فارسی مندعی اطلاع رسانی شفاف و فاقد سانسور برای مخاطبان است و دانستن را حق آنها می­داند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل