1782

اخراج ها در بی‌بی‌سی تمامی ندارد

4 سال قبل

هم رسانی

   مهدی پرپنچی، مجری سابق بی‌بی‌سی فارسی

بی‌بی‌سی فارسی با بحرانی داخلی مواجه است که به اخراج‌های عده‌ای از کارکنانش منجر می‌شود.

پس از انتشار اخبار فسادهای اخلاقی در شبکه بی‌بی‌سی جهانی و به تبع آن در  بی‌بی‌سی فارسی در سال 94 که منجر به اخراج صادق صبا مدیر بی‌بی‌سی فارسی و همچنین حذف پونه قدوسی یکی از مجریان این شبکه اختلافات داخلی در این شکبه بالا گرفت. افرادی همچون رزیتا لطفی، مهدی پرپنچی و سینا مطلبی از گزینه های مدیریت جدید  بی‌بی‌سی فارسی بودند که پس از انتخاب رزیتا لطفی، اختلافات در این شبکه دامنه بیشتری پیدا کرد تا جایی که مدت ها پس از آن، فرناز قاضی زاده همسر سینا مطلبی اجازه اجرا نداشت و به نوعی ممنوع التصویر شده بود.
این ممنوع التصویری فقط برای فرناز قاضی زاده نبود بلکه بسیاری از طرفداران صادق صبا به چنین سرنوشتی دچار شدند. به عنوان نمونه سیاوش اردلان مجری مطرح برنامه نوبت شما نیز به پشت دوربین بی‌بی‌سی منتقل و در حد یک مترجم هم زمان مشغول به کار گردید.

این فعل و انفعالات پایان کار نبود، صادق صبا که مجبور به استعفا شده بود بعد از 25 سال کار برای بی‌بی‌سی فارسی، به طور کامل از شبکه کنار گذاشته شد و به اجرای برنامه در رادیو فردا پرداخت. محمد منظرپور یکی دیگر از کارمندان  بی‌بی‌سی فارسی نیز از شبکه اخراج و ابتدا به صدای آمریکا و بعد از اخراج از صدای آمریکا به شبکه ایران اینترنشنال رفت. جمشید برزگر یکی از حرفه ای ترین کارشناسان بی‌بی‌سی فارسی نیز پس از اخراج، وارد دویچه وله شد تا تمام این اتفاقات نشان دهد رزیتا لطفی نمی تواند با همراهان صادق صبا همکاری کند.
به تازگی اما این قرعه به نام یکی از قدیمی ترین های بی‌بی‌سی یعنی مهدی پرپنچی افتاده است. کسی که به گفته اهالی بی‌بی‌سی فارسی از ارکان اصلی این شبکه محسوب میشود و یکی از مهمترین برنامه های این شبکه یعنی صفحه 2 را اجرا می کرد. وی به بهانه مدیریت یک رادیو به نام رادیو فردا، سالها تهیه کنندگی، برنامه سازی و اجرایش در بی‌بی‌سی نادیده گرفته شده و از این شبکه اخراج شد.

اما به نظر برای این رویه پایانی نیست و به گفته برخی از مطلعین باید منتظر اخراج سینا مطلبی، فرناز قاضی زاده، جمال موسوی، حسین باستانی ، ناجیه غلامی و حتی مسعود بهنود نیز از این شبکه بود.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل