1784

بازگشت هسته‌ای ایران و تقابل بی‌بی‌سی فارسی با آن

5 سال قبل

هم رسانی

   بی‌بی‌سی به تقویت هسته‌ای ایران واکنش نشان داد

بی‌بی‌سی به تأکید رهبری بر تسریع فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای کشورمان واکنش نشان داده است.

مراسم بیست و نهمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی عصر روز دوشنبه ۱۴ خرداد با سخنرانی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حرم مطهر امام راحل برگزار شد.
رهبر انقلاب در بخشی از بیاناتشان درباره برجام فرمودند: " از برخی حرف‌های بعضی از دولت‌های اروپایی اینجور بر می‌آید که توقع دارند ملت ایران هم تحریم‌ها را تحمل کند و هم از فعالیت هسته‌ای خود دست بکشد و محدودیت‌ها را ادامه دهد. من به این دولت‌ها میگویم بدانند که این خواب آشفته تعبیر نمی‌شود."
ایشان با بیان اینکه ملت و دولت ایران تحمل نمی‌کند هم تحریم شود و هم "حبس هسته‌ای" باشد، به  سازمان انرژی هسته‌ای دستور دادند سریعا آمادگی لازم برای رسیدن به ۱۹۰ هزار سو را فعلا در چارچوب برجام فراهم کند و برخی مقدمات دیگر را که رئیس‌جمهور دستور داده از فردا آغاز کند.

در همین زمینه بی‌بی‌سی فارسی در گزارشی مفصل به این سخنان واکنش نشان داده. بی‌بی‌سی در گزارش خود و در واکنش به سخنان رهبری انقلاب مشخصا دو سیاست را در پیش گرفت. اولین سیاستی را که  شبکه بی‌بی‌سی فارسی در خصوص این سخنان در پیش گرفته تهدید ایران به همراه شدن اروپا با سیاست های آمریکا و اسرائیل در صورت بازگشت هسته ای ایران است. بی‌بی‌سی فارسی اما به مخاطبان هیچگاه این را نمی گوید که در همین شرایط فعلی هم عملا دولت های اروپایی در حال پیاده سازی سیاست های آمریکا می باشد و در حال حاضر بسیاری از شرکت های اروپایی به واسطه ترس از تحریم های آمریکا بازار ایران ترک کرده اند.

سیاست دومی را که بی‌بی‌سی به مخاطب خود القا می کند این است که در شرایط فعلی با وجود سخنان صریح رهبری نظام اما دولت جمهوری اسلامی ایران دغدغه پیاده سازی این سخنان را نداد. بی‌بی‌سی در واقع در شرایط فعلی با پیاده سازی این سیاست به دنبال ایجاد اختلاف بین مسئولین نظام می باشد تا بتواند تمرکز را از آن ها بگیرد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل