1785

تداوم حملات بی‌بی‌سی فارسی علیه پیام رسان سروش

4 سال قبل

هم رسانی

   پیام‌رسان ایرانی سروش

بی‌بی‌سی همچنان از فضای رسانه‌ برای حمله به پیام‌رسان ایرانی سروش استفاده می‌کند.

در ادامه حملات تمام قد توپخانه رسانه ای بی‌بی‌سی فارسی به پیام رسان های داخلی، چندی قبل وب سایت بی‌بی‌سی فارسی مدعی شد که برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی نوشته‌اند که پروفایل آنها با استفاده از نام و شماره تلفن خودشان در پیام‌رسان سروش ساخته شده بنابراین بدون این‌که خودشان در جریان باشند، از کاربران آن پیام‌رسان محسوب می‌شوند.

 با این حال اما میثم سیدصالحی، مدیر پیام‌رسان سروش این موضوع را تکذیب کرده است. در ادامه غوغاسالاری های رسانه نزدیک به بهائیان غرب گرای مخالف ایران، این رسانه مدعی شده است که گزارش شده حساب‌های منتسب به بی‌بی‌سی فارسی در پیام‌رسان سروش وجود دارد در حالی که بی‌بی‌سی فارسی در این پیام‌رسان فعالیتی ندارد.

همچنین بی‌بی‌سی فارسی باز هم از روی حدس گمان و با فاصله گرفتن از اصول حرفه ای ساده امر اطلاع رسانی برای اثبات ادعاهای خود می­نویسد: "به نظر می‌رسد به غیر از کانال‌های رسمی مانند کانال‌های صداوسیما و کانال آیت‌الله خامنه‌ای و وزارتخانه‌ها، تعداد کاربرانی که از تلگرام خارج شده و به پیام‌رسان سروش پیوسته‌اند زیاد نیست". این دروغ پردازی های رسانه­ای بی‌بی‌سی فارسی در حالی است که یک سرچ ساده در سایت بین المللی و معتبر الکسا علاوه بر برخی آمارهای مقام ها در ایران نشان دهنده افت شدید رتبه بازدید تلگرام در این کشور و جهان در یکی دو ماه اخیر دارد. علاوه بر این گفته می شود که در حال حاضر بیش از 11 میلیون نفر در شبکه اجتماعی سروش عضو هستند. برخی تحلیل گران بر این باورند که تحقق پایان انحصار شبکه های اجتماعی مانند تلگرام در ایران باعث نگرانی سرویس جاسوسی انگلستان شده است.

افت مطالب به اشتراک گذاشته شده در دو ماه اخیر در تلگرام و عضویت گسترده شهروندان ایرانی در شبکه های اجتماعی داخلی به نوعی باعث کاهش دسترسی های دستگاه جاسوسی انگلستان به منظور اثرگذاری بر جامعه ایران شده است و لذا این مجموعه به بی‌بی‌سی فارسی دستور داده است که به گونه ای تمام قد حملات رسانه ای گسترده ای را به منظور بی اعتبارسازی شبکه های اجتماعی مانند سروش در دستور کار قرار دهد. 

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل