1792

از جنجال آزار جنسی دانش‌آموزان در تهران تا سانسور تجاوز گسترده به دانش‌آموزان انگلیسی

5 سال قبل

هم رسانی

   سکوت بی‌بی‌سی درباره وخامت وضعیت دانش‌آموزان در انگلیس

بی‌بی‌سی تلاش می‌کند تا با بزرگنمایی در خصوص داستان مبهم آزار جنسی چند دانش‌آموز در ایران، واقعیت زننده تجاوز گسترده به دانش‌آموزان در انگلیس را پنهان کند.

ماجرای آزار و اذیت جنسی بیش از هشت دانش‌آموز پایتخت در دو هفته گذشته از سوی خانواده آنها خبرساز شد؛ در این حادثه که در یکی از دبیرستان‌های پسرانه غیردولتی منطقه 2 شهر تهران رخ داد، معاون انضباطی مدرسه بیش از هشت دانش‌آموز را مورد اذیت و آزار قرار داده است.

موضوع افکار عمومی را به حدی جریحه دار کرد که آیت الله علی خامنه ای خود دستور مستقیم برای ورود به این پرونده را به رئیس قوه قضاییه داد.  اما در این بین موج سواری رسانه های غربی مانند بی‌بی‌سی فارسی و جریان غرب گرا از چنین حوادثی قابل پیش بینی بود.

به طور مثال مسیح علینژاد که پیشتر همکاری هایی با بی‌بی‌سی فارسی داشته است با انتشار فیلم اعترافات ناظم مدرسه به دروغ مدعی شد این فرد از نزدیکان مرحوم آیت‌الله حائری شیرازی امام جمعه سابق مرکز استان فارس بود و تنها شباهت فامیلی موجب جوسازی شد. 

رسانه‌های خارجی و مخالف و برخی خبرنگاران اپوزسیون در رفتاری قابل پیش‌بینی با ماهیگیری از آب گل‌آلود اقدام به قلب واقعیت مساله تعرض به نوجوانان کرده و این جنایت را حاصل پیاده نکردن سند 2030 در ایران دانستند.

در حالی که شواهد گویای واقعیتی غیر این بود؛ به گفته والدین یکی از قربانیان، شواهد و اعترافات این متجاوز نشان می‌دهد متهم قصد ترویج «همجنس گرایی» را داشته است. امری که غرب هر روز در تلاش برای ترویج و قبح زدایی آن است.

 

ماحصل اجرای اسناد  سند 2030 یونسکو در غرب     

در جامعه کنونی بسیاری از کشورها، امنیت غریب‌ترین واژه برای دانش‌آموزان است؛ آنها در مدارس ضربه‌هایی می‌خورند که گاه تا پایان عمر همراه آنها است و منجر به تبعات منفی متعددی برای دانش‌آموزان می‌شود. 

این روزها،  آزار و اذیت جنسی و تعرض، مهم‌ترین و پررنگ‌ترین مشکل مدارس بسیاری از کشورهاست که نه تنها دختران، بلکه پسران را قربانی خود می‌کند. در این بین در ادامه به کشور انگلستان که این روزها رسانه دولتی ­اش یعنی بی‌بی‌سی فارسی در حال سیاه نمایی در خصوص وضعیت ایران است به عنوان مشت نمونه خروار خواهیم پرداخت.

 

شکار دانش‌آموزان در مدرسه و مسیر مدرسه

گزارش پلیس انگلیس نشان می دهد، تعرض جنسی کودکان و نوجوانان این کشور به یکدیگر به شدّت افزایش یافته است.  بر اساس آمار و ارقام موجود، بسیاری از آزار و اذیت های جنسی یا در مدرسه یا بعد از مدرسه در مسیر مدرسه به خانه رخ می دهد؛ پلیس انگلیس هشدار می‌دهد که شکایات تعرض جنسی کودکان نسبت به دو سال گذشته با افزایش چشمگیری روبه رو بوده است.

 

مواد مخدر محرک تعرض دانش‌‌آموزان به یکدیگر

براساس داده‌های موجود، نوجوانان محصل مواد مخدر استعمال می کنند که این موضوع یکی از محرک‌های آنها برای آسیب رساندن به هم کلاسی ها و هم مدرسه‌ای‌هایشان است.

 

افزایش بی‌سابقه تعرض جنسی در مدارس 

تعداد گزارش های آزار و اذیت دانش‌آموزان به یکدیگر در انگلیس 71 درصد رشد یافته؛ از 4 هزار و 603 مورد در سال 2013 تا 2014 به 7 هزار و 866 مورد در سال جاری رسیده است. 

 

922 مورد آزار جنسی در سال 2017/ 225 مورد تعرض جنسی

طبق گزارش پلیس انگلیس، آمار آزار و اذیت جنسی در مدرسه از 386 مورد در سال 2014 به 922 مورد در اواخر سال 2016 و اوایل سال 2017 رسیده که در 225 مورد، تعرض رخ داده است. 

 

تعداد زیاد قربانیان و ترس از شکایت

پلیس انگلیس با اعتراض به این موضوع که افرادی که مورد خشونت جنسی قرار می‌گیرند، از در جریان گذاشتن پلیس واهمه دارند، یادآور شد: تنها 15 درصد افرادی که در سال 2016 مورد خشونت جنسی قرار گرفته‌اند، به پلیس اطلاع داده‌اند.

 

خشونت جنسی برای یک پنجم دختران زیر 16 سال 

طبق آمار که در گزارش بررسی اجمالی تخلفات جنسی در انگلیس و ولز توسط وزارت دادگستری در سال 2013 منتشر شد، حدود 85000 تجاوز جنسی در این سال صورت گرفته بود که 73000 تجاوز به زنان و دختران و 12 هزار تجاوز به مردان شده بود.

 

نوجوانان 13 تا 18 ساله قربانی خشونت جنسی

به گزارش «NSPCC» در بین دختران و پسران با رنج سنی بین 13 تا 18 سال در انگلیس و ولز، یک سوم دختران و 16 درصد پسران مورد خشونت جنسی قرار گرفته‌اند و همچنین 250 هزار دختر نوجوان حداقل یک بار مورد سواستفاده جنسی قرار گرفته است.

 

پلیس انگلیس مبهوت از آمار تعرض

سخنگوی پلیس انگلیس بعد از انتشار جدیدترین آمار تجاوز جنسی در گفت‌و‌گو با رسانه‌ها اظهار داشت: ما واقعا دلیل این میزان از افزایش جرایم جنسی را نمی‌دانیم.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل