1797

از سانسور رتبه اول ترک تحصیل دانشجویان در انگلیس تا بزرگنمایی مصرف قرص‌های ضداسترس در میان دانشجویان

4 سال قبل

هم رسانی

   انگلیس بیشترین میزان افسردگی و ترک تحصیل دانشجویان را داراست

بی‌بی‌سی در ایام امتحانات دانشجویان در ایران، از افسردگی و استرس بالا در میان آن‌ها گزارش داده است.

این روزها مصادف است با ایام امتحانات پایان ترم در دانشگاه ها در ایران. جالب آنکه در این بین بی‌بی‌سی فارسی و اتاق فکر کاملاً سیاست زده اش که از هر بهانه ای برای سیاه نمایی نمی گذرد. چندی قبل با بزرگنمایی برخی گزارش ها در خصوص افزایش مصرف برخی قرص ها از سوی برخی دانشجویان ایرانی در ایام امتحانات برای کاهش استرس و گذراندن این ایام با توان بیشتر مدعی افزایش میزان ترک تحصیل در میان دانشجویان ایرانی شد. این ادعاها در حالی است که براساس تازه‌ترین آماری که منتشر شده است، دانشجویان انگلیس رکورددار ترک تحصیل و نیمه رها کردن دانشگاه در سطح جهان هستند. 

به گفته مقامات تحصیلی و دانشگاهی انگلیس، شمار دانشجویانی که تحصیلات دانشگاه را نیمه رها می‌کنند، در مدت 5 سال گذشته به بالاترین حد خود رسیده است.  رسانه‌های انگلیس به نقل از مقامات این کشور گزارش داده‌اند، نرخ بالای ترک تحصیل میان دانشجویان در حالی رو به افزایش است که بودجه‌های کلانی برای کمک به تحصیل و فراهم کردن شرایط فارغ‌التحصیلی آنها اختصاص یافته است.

مقامات وزارت علوم انگلیس می‌گویند:‌ تنها در سال تحصیلی گذشته 725.2 میلیون پوند بودجه برای حمایت از دانشجویان محروم اختصاص یافت؛ اما با این وجود بسیاری از آنها در سال دوم تحصیلی، دانشگاه را ترک کردند. براساس بررسی‌های صورت گرفته، مواد مخدر، الکل و جرایم ناشی از سلاح سرد مهم‌ترین دلیل نیمه رها کردن تحصیلات دانشجویان انگلیسی است. حال باید از گردانندگان سیاسی کار بی‌بی‌سیفارسی که مدعی اطلاع رسانی شفاف و بدون سانسور هستند باید پرسید که علت سانسور این واقعیت ها در مورد وضعیت جامعه دانشگاهی انگلستان و تمرکز و بزرگنمایی مواردی چون مصرف قرص های روان گردان و ترک تحصیل دانشجویان در ایران چیست؟ 

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل