1798

دروغ پردازی‌های شاخ‌دار بی‌بی‌سی در خصوص اعتراض‌های صنفی در ایران

4 سال قبل

هم رسانی

   بهره‌برداری بی‌بی‌سی از اعتراض صنفی کامیون‌داران در ایران

بی‌بی‌سی با دروغ‌پردازی اعتراضات صنفی برخی کامیون‌داران در ایران را بزرگ‌تر از واقعیت جلوه می‌دهد.

به دنبال اعتراض های صنفی برخی کامیون داران در در ایران در خصوص بهبود وضعیت معیشتی و شرایط شغلی شان شاهد آن بودیم که رسانه های فارسی زبان ماهواره ای با تمرکز بر این اتفاق تلاش کردنند تا ضمن سیاسی کردن این اعتراض ها اینگونه نشان دهند که اعتصاب کامیون داران در چند استان ایران باعث فلج شدن سیستم حمل نقل بار و سوخت رسانی در این کشور شده است.

 در میان این رسانه ها بی‌بی‌سی فارسی بسیار فعالانه به شانتاژ رسانه­ای و بزرگنمایی این اتفاق که روزانه ده ها مورد از آن در سراسر دنیا و از جمله چندی قبل در انگلستان رقم خورد پرداخت. البته نحوه پوشش اینگونه اعتراض ها و اعتصاب ها برای بی‌بی‌سی فارسی در خصوص ایران کاملاً متفاوت با سایر کشورها و از جمله انگلستان بوده است. وب سایت بی‌بی‌سی فارسی اعلان کرد که کامیون داران قزوینی نیز به جمع اعتصاب کنندگان پیوسته­اند. این رسانه نزدیک به مخالفان بهایی حکومت ایران که بودجه اش توسط دولت انگلستان تأمین می گردد همچنین مدعی امنیتی شدن فضا و سوخت رسانی با پمپ بنزین ها در استان فارس با اسکورت نیروی انتظامی شد.

این غوغاسالاری های رسانه ای در حالی بود که کامیون داران ایرانی در همین اعتراض ها با نصب تصاویر آیت الله خامنه ای و آیت الله خمینی بر ماشین های خود وفاداری خود را به جمهوری اسلامی نشان داده و تنها مطالبات خود را به دور از سیاسی کاری های جریان های برانداز و آنچه که بی‌بی‌سی فارسی معرفی می کرد دنبال می­کردنند. جالب آنکه بر خلاف تمامی ادعاهای بی‌بی‌سی فارسی، سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی درباره شایعه تعطیلی یکی از جایگاه‌های شرق تهران بیان کرد: هیچ جایگاهی در سطح شهر تهران نداریم که به خاطر نرسیدن سوخت تعطیل شده باشد و بنده این موضوع را به شدت تکذیب می‌کنم.

فاطمه کاهی در گفت‌وگویی با یکی وب سایت های ایران با اعلام اینکه وضعیت سوخت رسانی در کل کشور روال عادی خود را طی می‌کند، اظهار داشت: بحث اعتصاب کامیون داران کاملا صنفی بوده و  هیچ ربطی به بحث سوخت رسانی نداشته و خللی در روند عرضه سوخت در کشور ایجاد نشده است.وی افزود: بحث اعتراض صنفی کامیون داران با برطرف شدن مشکل بیمه و کرایه حمل حل شده است. سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی همچنین با اشاره به وضعیت سوخت رسانی در تهران خاطرنشان کرد: سوخت‌رسانی در تهران به هیچ وجه مشکلی ندارد. سیاسی کاری های بی‌بی‌سی فارسی در خصوص اعتراض های اخیر صنفی برخی کامیون داران ایرانی و آن هم تنها در تعداد محدودی از استان های این کشور در حالی بود که این رسانه به طور همزمان ادعای بی طرفی و انعکاس شفاف اخبار را نیز دارد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل