1805

سانسور هشدار درباره افزایش تهدیدات امنیتی در انگلیس

4 سال قبل

هم رسانی

   تدابیر شدید امنیتی در انگلیس

علیرغم هشدارهای شدید در مورد افزایش تهدیدات امنیتی در انگلیس، بی‌بی‌سی همچنان به دنبال سانسور این موضوعات است.

در سه سال اخیر شبکه ماهواره ای بی‌بی‌سی فارسی بارها وضعیت امنیتی ایران را ناپایدار نشان داده است. این رسانه نزدیک به مخالفان غرب گرا و بهایی حکومت ایران به طور مشخص تر و پس انجام حملات ترویستی در انگلستان و اقدام مشابه سال گذشته داعش در مجلس ایران در جهت انحراف افکار عمومی بارها اعلان کرده بود که این حادثه آغازی است بر بی ثباتی و تشدید جو ناامنی در ایران. این رسانه همچنین بارها سیاست های ضدتروریستی منطقه ای ایران را شکست خورد معرفی کرده و اینگونه تبلیغ می کرد که حمله تروریستی به مجلس ایران محصول اقدام های بلندپروازانه تهران در عراق و سوریه بوده است.

 اگرچه ادعاهای دروغین بی بی سی فارسی که به عنوان اتاق عملیات روانی و رسانه ای سرویس جاسوسی انگلستان تبدیل شده است در عمل تحقق نیافت، اما ظاهرا این روزها وضعیت مناسبی را نمی شود برای آینده امنیت در داخل انگلستان پیش­بینی کرد. این مسئله تا آنجا باعث نگرانی شده است که حتی وزیر کشور دولت انگلستان نیز نسبت به انجام اقدام های تروریستی در خاک این کشور هشدار جدی داده است. علی رغم سانسور این خبر در بی‌بی‌سی فارسی به گزارش رسانه های انگلیسی، ساجد جاوید وزیر کشور این کشور هشدار داد انگلستان طی حداقل دو سال آینده با افزایش تهدیدات تروریستی مواجه خواهد شد. همچنین برآورد وزارت کشور انگلیس این است که برای دو سال پیش رو، تهدید تروریست‌های راست‌گرای افراطی رو به رشد بگذارد.

وزیر کشور انگلیس خاطر نشان کرد، گروه‌ها و شبکه‌های تروریستی با همه نوع ایده‌ئولوژی در سراسر جهان در حال گسترش بوده و برای اهداف خود از شبکه‌های اجتماعی و از فناوری سو‌ء استفاده می‌کنند. 

در حال حاضر، سازمان اطلاعات داخلی بریتانیا (ام‌آی۵) و پلیس این کشور در حال انجام پانصد عملیات به صورت همزمان هستند و اخیرا ۲۰ هزار نفر در بریتانیا از کسانی که تهدیدی به نظر می‌آمدند، مورد تحقیقات پلیس بودند.  دولت انگلیس گفته که برای مقابله با تهدید تروریستی متعهد است هرآنچه لازم است، انجام دهد. وزارت کشور انگلیس گفته است، برای راهبرد مقابله با تروریسم، این وزارت‌خانه با پلیس، نیروهای امنیتی و اطلاعاتی دولتی و خصوصی، همچنین متحدان بین‌المللی همکاری می‌کند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل