1808

چرا بی‌بی‌سی کی‌روش را سانسور می‌کند؟

4 سال قبل

هم رسانی

   کارلوس کیروش، سرمربی تیم ملی ایران در کنفرانس مطبوعاتی

بی‌بی‌سی فارسی در ادامه تحریف واقعیتات مربوط به ایران، اینبار سخنان سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان را سانسور می‌کند.

مربیان فوتبال در نشست های خبری درباره تاکتیک تیمی، وضعیت روحی بازیکنان خود و بعضا ارزیابی حریف حرف می زنند و کمتر اتفاق افتاده که کسی درباره مسایل سیاسی، فرهنگی یا غیره صحبتی انجام داده باشد. اما بدون شک کارلوس کی‌روش اما از این قاعده مستثنی است.

کارلوس کی روش در نشست خبری بازی تیم ملی برابر اسپانیا برای چندمین بار طی این مدت باز هم در نکوهش رفتار "توهین آمیز غرب" با کشور ایران، درباره نقش تحریم ها در مورد ملت این سرزمین، مطلب را در حضور خبرنگاران معتبرترین رسانه های بین المللی بیان کرد.

در اینکه مخاطبان جام جهانی در ارتباط با نشست خبری کی روش منتظر شنیدن صحبتهای سیاسی سرمربی حریف اسپانیا نیستند و همه دوست دارند از تاکتیک تیمی و وضعیت روحی روانی ملی پوشان ایران خبردار شوند شکی نیست، ولی چرا رسانه های به ظاهر دلسوز فارسی زبان مانند بی‌بی‌سی فارسی یا manoto۱ مستقر در اروپا و VOA در آمریکا این موضوع را سانسور می کنند؟

چرا سینه چاکان آزادی بیان و مدعی ایرانی گرایی! در این چند مورد که کی‌روش به صراحت و با "صدای بلند" به تحریم ناجوانمردانه ملت ایران اشاره کرده مانع از انعکاس حرف‌هایش می شوند؟

چطور آنهایی که دم از رعایت حقوق بشر می زنند و روزانه دهها فیلم و عکس علیه نظام جمهوری اسلامی ایران می سازند تا چهره مسئولان این کشور را خشن و سرکوب گر جلوه بدهند حرفهای کی‌روش را بازتاب نمی دهند؟ مگر جام جهانی و اخبارش این روزها در صدر اخبار بین المللی نیست؟ وقتی کی‌روش درباره شرکت نایک حرف می‌زند، وقتی از ممنوعیت برخی کشورها در انجام بازی دوستانه با تیم ملی ایران گله و این تحریم را علیه ایران محکوم می‌کند رسانه‌های خوش رنگ و لعاب فارسی‌زبان مانند بی‌بی‌سی که همه‌جا خود را دلسوز مردم ایران می‌خوانند، کجا هستند؟

چرا نمی گویند یکی از معتبرترین افراد در دنیای فوتبال، ایرانیان را خواهران و برادران خودش خطاب می‌کند و هر تحریمی علیه‌شان را تاب نمی‌آورد؟ چهره واقعی به ظاهر دلسوزهای ایران و ایرانی را در این بزنگاه ها ببینید و باطن شان را بشناسید. قطعا به نیت شان هم پی خواهید برد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل