1809

سانسور خبر تهدید وزیر دفاع انگلیس به سرنگونی نخست وزیر

4 سال قبل

هم رسانی

   گاوین ویلیامسون، وزیر دفاع انگلیس

بی‌بی‌سی فارسی در گزارش خود برای مخفی‌سازی اختلافات داخلی در انگلیس، اظهارات وزیر دفاع این کشور را سانسور می‌کند.

بی‌بی‌‎سی فارسی از جمله رسانه های فارسی زبان ماهواره ای است که همواره تلاش داشته است تا از طریق پررنگ کردن برخی اختلاف ها میان مسئولین ایرانی به شانتاژ رسانه ای و سیاه نمایی اوضاع ایران دست بزند. این رسانه نزدیک به مخالفان بهایی حکومت تهران البته به طور همزمان به سانسور اتفاق های مشابه و حتی به مراتب شدیدتر در رأس حکومت لندن دست زده است. در تازه ترین مثال ها از این دست شاهد آن بودیم که این رسانه سخنان وزیر دفاع انگلیس درباره کاهش بودجه نظامی این کشور و تهدید نخست وزیر در خصوص اینکه که اگر مبلغ  20 میلیارد پوند را به وزارت دفاع ندهد، دولت را سرنگون خواهد کرد را سانسور کرد.

به نوشته روزنامه دیلی میل، گاوین ویلیامسون، وزیر دفاع انگلیس به ترزا می، نخست وزیر هشدار داده که اگر این مبلغ را به وزارت دفاع تزریق نکند، نمایندگان حزب محافظه‌کار بودجه بعدی را قبول نمی‌کنند و درخواستی را برای رای عدم اعتماد به می تصویب می‌کنند.وی گفت: من ترزا می را مجبور کردم و او را به زانو در می‌آورم.

این تهدید از سوی وزیر دفاع، پس از آن مطرح شد که ترزا می مبلغ 20 میلیارد پوند در سال را برای تقویت هزینه‌های درمان در انگلستان اعلام کرد. فیلیپ هاموند، وزیر خزانه‌داری انگلیس سپس اعلام کرد که دیگر پولی برای هزینه نظامی، مسکن و مدارس نمی‌ماند.

علی­رغم سانسور بی‌بی‌‎سی فارسی شاهد آن بودیم که 20 تن از اعضای پارلمان انگلیس تهدید کرده‌اند که اگر خزانه‌داری و نخست وزیری نتوانند برای دفاع و ارتش کشور هزینه کنند، دست به اقدامی شورشی می‌زنند. یکی از متحدان ویلیامسون گفته است: اگر نتوانیم به راهکاری دست پیدا کنیم، جلسات بودجه را که در پاییز برگزار می‌شود، بلوکه می‌کنیم مگر آنکه سرمایه گذاری گسترده‌ای برای دفاع در نظر گرفته شود. این اولویت اصلی دولت است.

این استانداردهای دوگانه رسانه ای در حالی است که بی‌بی‌‎سی فارسی بارها مدعی اطلاع رسانی شفاف و بدون سانسور وقایع شده است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل