1817

تفرقه‌افکنی در ایران با محوریت حمایت از تروریست

4 سال قبل

هم رسانی

   رامین حسین‌پناهی، تروریستی که بی‌بی‌سی وی را فعال مدنی می‌نامد

دوره تازه فعالیت های رسانه های قومیت گرا و مخالف حکومت ایران با محوریت بی‌بی‌سی در حمایت از یک محکوم عضو گروه تروریستی کومله دنبال شده است.

چند هفته‌ای است که رسانه‌های مخالف حکومت ایران و قومیت گرای کرد در فضای مجازی دور جدیدی از حمایتشان از فردی به نام «رامین حسین پناهی» را کلید زدند. حتی آنها تجمعاتی را به منظور به اصطلاح باری این فرد ترتیب دادند هرچند که تعداد اعضای حاضر در این کمپین‌ها به تعداد انگشتان دو دست هم نمی‌رسد.

طی این ماه‌ها، برادران رامین پناهی به خصوص یکی از برادرانش به نام امجد تمام تلاش خود را برای یکپارچه کردن مخالفان حکومت ایران و گروه های قومیت گرای کرد و حتی با حمایت مالی شدید از وکلای اروپایی مشورت حقوقی گرفته تا با پرونده‌سازی حقوقی علیه ایران در دادگاه های بین المللی باعث فشار آوردن به ایران برای آزادی وی شود. این اقدام این روزها با استقبال بی‌بی‌سی و به­ویژه تیم پان کرد فعال در اتاق فکر این رسانه نزدیک به دولت انگلستان مواجه شده است.

 

رامین حسین پناهی کیست؟

رامین حسین پناهی فردی است سال‌ها تحت تاثیر برادرانش(که عضو گروهک تروریستی کومله بودند) قرار داشت. وی اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۴ به‌صورت غیرقانونی از کشور خارج و عملا جذب این گروهک شد.

رامین پناهی پس از گذراندن دوره‌های ضدامنیتی در قالب یک تیم نظامی برای انجام اقدامات تروریستی و ترور شهروندان در تیرماه 1396 وارد ایران شد که در درگیری با نیرو‌های نظامی سه نفر از عناصر نظامی گروهک کشته می‌شوند و وی نیز دستگیر می‌شود.

اما موضوع مهم در هنگام دستگیری رامین حسین پناهی، مسلح بودن وی در هنگام بازداشتش بوده به طوری که طبق توضیحات دادگستری کردستان وی سلاح کلاش، اسلحه کمری و نارنجک همراه داشته است. تروریست بودن و مسلح بودن رامین پناهی نکته‌ای است که بسیاری از رسانه‌های مدعی بی‌طرفی مانند بی‌بی‌سی از آن فاکتور می‌گیرند. به طوری که در انتشار اخبار مربوط به پناهی در خروجی‌های بی‌بی‌سی از تصاویر بریده (کراپ شده‌) استفاده می‌کنند تا مسلح بودن وی در تصاویر مشخص نشود.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل