1828

نقش بی‌بی‌سی در اعتراض اخیر بازار تهران با کجا هماهنگ شده است؟!

4 سال قبل

هم رسانی

   تصویری از بازار تعطیل تهران در اعتراض به مشکلات اقتصادی

فعالیت‌های جهت‌دار شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در خصوص اعتراض اقتصادی بازاریان تهران، پشت پرده‌ای سیاسی دارد.

به دنبال اعتراض های محدود بازاریان در برخی نقاط شهر تهران شاهد آن بودیم که بی‌بی‌سی فارسی با مطرح کردن مباحث انحرافی و فعال کردن برخی عوامل میدانی مرتبط به خود در سطح بازار تهران تلاش کرد تا به امنیتی سازی فضا و تبدیل اعتراض ها به اغتشاش دست بزند.

این رسانه نزدیک به مخالفان غرب گرا و بهایی حکومت ایران که به عنوان بخشی از اتاق عملیات روانی و اتهاب آفرینی سرویس جاسوسی انگلستان ایفای نقش می کند پس از هوشیاری بازاریان تهرانی و جدا کردن صف خود از اغتشاش گران و عناصر وابسته به گروه های برانداز در تازه ترین ادعای خنده دار خود که با تمسخر کاربران فضای مجازی نیز مواجه شده است جوگیر شده و مدعی می شود که در روزهای اخیر هزاران نفر از کسبه در بازار تهران تجمع و تظاهرات کردند و به افزایش قیمت‌ها و نوسان ارز اعتراض کردند. در ادامه این رسانه پا را از این هم فراتر می گذارد و در جهت بحرانی نشان دادن فضا بدون ارائه هیچ گونه سندی مدعی می شود که این بزرگ‌ترین تظاهرات در پایتخت ایران در شش سال گذشته قلم‌داد شده است.

برخی تحلیل گران بر این باورند که این جوزدگی ها و دروغ پردازی های اخیر بی‌بی‌سی فارسی بخشی از عملیات طراحی شده از سوی کشورهای غربی با محوریت دولت آمریکا برای تبدیل کردن اعتراغض های قانونی و به حق اقشار مختلف ایرانیان به سمت شعارهای ساختارشکن و ایجاد اغتشاش و درگیری دراین کشور و در نهایت براندازی مسلحانه و یا حداقل به تسلیم وادار کردن حکومت ایران در برابر غرب در منطقه است. در این سناریو از بین بردن امتیازات ایرانی در امر نفوذ منطقه ای و سیاست های بازدارنده دفاعی مورد توجه قرار گرفته است و بخش عملیات روانی و رسانه ای کار به بی‌بی‌سی فارسی و گروه های مرتبط با این رسانه واگذار شده است. برخی اطلاعات دریافتی ما از داخل بی‌بی‌سی فارسی نیز حاکی از آن است که در دو ماه اخیر جلسات متعددی میان برخی عوامل اطلاعاتی و امنیتی آمریکایی، انگلیسی، اسرائیلی و حتی سعودی و اماراتی برای هماهنگی عملیات تشدید فشار بر ایران در لندن، پاریس و تل­آویو با رزیتا لطفی برگزار شده است. تشدید فعالیت های خبرنگاران بی‌بی‌سی فارسی در فضای مجازی در یک ماه اخیر خود گواه دیگری است از واقعیت های در جریان در راستای سناریوی مورد اشاره.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل