1829

سنگِ‌تمام بی‌بی‌سی برای پوشش اجلاس سالانه منافقین در پاریس

4 سال قبل

هم رسانی

   مریم رجوی، سرکرده سازمان تروریستی مجاهدین خلق در جمع شخصیت‌های ضد ایرانی غربی

بی‌بی‌سی فارسی همانند سال‌های گذشته، اینبار نیز همایش منافقین در پاریس را به طور ویژه پوشش داده است.

در سالهای گذشته بی‌بی‌سی فارسی از جمله رسانه هایی بود که کم تر تلاش می کرد به شوشش گسترده اخبار جلسات و نشست های سالانه گروهک تروریستی سازمان منافقین دست بزند. این رسانه پیش از این تلاش می کرد که عمدتاً در برنامه های مستند و وب سایت خود که بیننده کم تری داشتند به انعکاس برخی اخبار فعالیت های این گروه دست بزند.

اتاق فکر بی‌بی‌سی فارسی می دانست که نقش گروهک منافقین در کشتار بیگناهان  و همراهی آنها با صدام بر علیه ایران در جنگ عراق علیه این کشور به نوعی باعث عدم محبوبیت و حساسیت افکار عمومی بر علیه منافقین شده است. لذا بی‌بی‌سی فارسی انعکاس اخبار و نشست های سازمان را باعث تشدید انتقادها به خود از سوی مخاطبان می دانست. اما ظاهراً این تکنیک رسانه ای این روزها با حاکمیت بهایی ها در تمامی تار و پود بی‌بی‌سی فارسی دیگر جایگاه گذشته را ندارد. البته برخی تحلیل گران عملیاتی شدن سناریویی امنیتی برای ناآرام سازی و رودرو قرار دادن مردم ایران و حاکمیت را به منظور وادار کردن تهران به تسلیم در برابر زیاده خواهی های غرب را نیز بخشی از علت توجه و پرنگ سازی گروه تروریستی منافقین در برنامه های شبکه ماهواره ای بی‌بی‌سی فارسی در روزهای اخیر می دانند.

لذا این رسانه نزدیک به مخالفان حکومت ایران با کنار گذاردن تمامی تعارف ها و موذی گری های گذشته اش به گونه ای تمام قد به انتشار خبرها و جلسات سازمان منافقین می پردازد. سند این ادعا انعکاس کم سابقه اجلاس سالانه سازمان منافین در حومه پاریس و سخنرانی برخی عناصر افراطی نزدیک به دولت ترامپ در این نشست بود. بی‌بی‌سی با برجسته سازی این اجلاس اعلان کرد: "نشست سالانه سازمان مجاهدین خلق در پاریس برگزار شد. ده‌ها مقام سیاسی و نظامی سابق و تعدادی از مقام های فعلی کشورهای غربی در این گردهمایی شرکت داشتند. در نشست امروز مریم رجوی، که مجاهدین خلق از او به عنوان رئیس جمهور برگزیده خود نام می برند، از کشورهای غربی خواست که این سازمان را به عنوان گزینه جایگزینی حکومت ایران به رسمیت بشناسند".

این رسانه به انعکاس حضور برخی چهره های نزدیک به دونالد ترامپ در این اجلاس پرداخت و نوشت: "چند نفراز نزدیکان رئیس جمهوری آمریکا نیز در گردهم‌آیی پاریس سخنرانی کردند خواستار تغییر حکومت در ایران شدند.  از جمله، رودی جولیانی وکیل دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، سازمان مجاهدین خلق را یک آلترناتیو قوی برای جمهوری اسلامی ایران معرفی کرد که می‌تواند دموکراسی را محقق کند".

به گزارش بی‌بی‌سی فارسی در ادامه این سیاستمدار حزب جمهوری‌خواه آمریکا، ابراز امیدواری کرد که مریم رجوی به عنوان شخص اول حکومت ایران جانشین آیت الله خامنه ای شود. وی افزود: "این اتفاق خواهد افتاد و سال آینده ما این گردهمایی را در تهران خواهیم داشت. همچنین بی بی سی فارسی با استقبال از این سخنان به پوشش سخنرانی نیوت گینگریچ، رئیس پیشین کنگره آمریکا پرداخت و از قول او اعلان کرد: "من در آرزوی روزی هستم که این گردهمایی بتواند در ایران آزاد برگزار شود."

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل