1830

سیاست دوگانه بی‌بی‌سی در قبال نشست منافقین در پاریس

4 سال قبل

هم رسانی

   واکنش خاص بی‌بی‌سی به نشست سالانه مجاهدین خلق

رفتار متناقض بی‌بی‌سی در مورد نشست سالانه منافقین در پاریس جالب توجه بوده است.

نشست سالانه گروهک منافقین روز شنبه در پاریس پایتخت فرانسه با اطلاع و حمایت کاخ آلیزه و واشنگتن برگزار شد. حمایت از گروهک تروریستی و جنایتکار منافقین برای برگزاری این میتینگ در حالی است که این گروهک جنایتکار دارای صبغه رفتاری داعش بوده و قریب به 17 هزار نفر از فرزندان ایران زمین را هدف ترور قرار داده اند. برگزاری این میتینگ در کنف حمایت آمریکا و فرانسه ‌دهن کجی آشکار به ملت بزرگ ایران است.
منافقین که در محیط غربی با مشکل ریزش طرفداران روبرو هستند مجبور شدند از سراسر اروپا افراد کرایه ای را در ازای دریافت 25 یورو و با وعده گردش در شهر و دیدار از برج ایفل  و سایر نقاط دیدنی پاریس به همراه دریافت دو وعده غذا با اتوبوس به آنجا منتقل کنند.
با این وجود کل محتوای این این میتینگ، سخنرانی های منافقین و مهمانان ویژه آنها خاصه مقامات بلندپایه سعودی بر علیه ایران بوده است. نقطه مرکزی این سخنرانی ها براندازی، ‌آشوب و حمایت از آشوب در ایران بود.
نافقین که تا به امروز از حیث منابع مالی و بودجه تحت فشار شدیدی بودند و از طریق کمک های برخی کشورها  ارتزاق می کردند اخیرا بودجه ثابتی از طرف سعودی‌ها برای انها تعیین شده است.

در این بین شبکه بی‌بی‌سی فارسی که همیشه یکی از حامیان اصلی این گروه جنایتکار بود در قبال این نشست منافقین سیاستی دوگانه اتخاذ کرد. بی‌بی‌سی از طرفی با سانسور خبر حضور آدم های اجاره ای سعی کرد این نشست را پرشور و پر سر و صدا جلوه دهد تا بتواند به اصطلاح خود این شبکه قدرت سازماندهی منافقین را به رخ بکشد.
اما بی‌بی‌سی در طرف دیگر ماجرا برای حفظ چهره خود در میان مخاطبانش برخی اعتراف های مهم را انجام داد از جمله آنکه در گزارش خود اذعان کرد که این گروه هیچ گونه نفوذی در بین بدنه مردمی جامعه ایران ندارد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل