1831

چرا بی‌بی‌سی سخنان روحانی در سوئیس را سانسور کرد؟

4 سال قبل

هم رسانی

   دیدار رؤسای جمهور ایران و سوئیس

بی‌بی‌سی به طور معناداری سخنان رئیس‌جمهور کشورمان در دیدار با مقامات سوئیس را سانسور کرده است.

در دیدار اخیر رئیس جمهور ایران از سوئیس و دیدارش با رئیس جمهور این کشور یکسری سخنان رد و بدل شد که برخی از رسانه ها همچون بی‌بی‌سی فارسی سعی کردند آن را نادیده بگیرند و از بازتاب آن جلوگیری به عمل آوردند.

حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در نشست خبری مشترک با «آلن برسه» رئیس جمهور سوئیس در بخشی از سخنان خود در واکنش به سخنان رئیس جمهور سوئیس مبنی بر لزوم به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی از سوی ایران گفت:  تاکید می کنم که در صحبت های دیروز با آقای برسه به صراحت گفتم که ایران رژیم صهیونیستی را نامشروع و فعالیت هایش را در منطقه تجاوزکارانه می داند.

آقای روحانی همچنین در دیدار با برخی ایرانیان مقیم سوئیس در خصوص تحریم صادرات نفت ایران گفت: آمریکایی‌ها مدعی شده‌اند که می‌خواهند به طور کامل جلوی صادرات نفت ایران را بگیرند. آنها معنی این حرف را نمی‌فهمند، چرا که این اصلا معنی ندارد که نفت ایران صادر نشود و آن وقت نفت منطقه صادر شود. اگر شما توانستید، این کار را بکنید تا نتیجه‌اش را ببینید.

این دو صحبت فوق رئیس جمهور ایران که به نظر دو بخش مهم صحبت های ایشان در سوئیس بود از سوی رسانه انگلیسی بی‌بی‌سی فارسی که ادعای انتشار آزاد اطلاعات را دارد تقریبا سانسور گردید. سئوالی که در خصوص اقدام بی‌بی‌سی مطرح است این می باشد که چرا این شبکه این بخش از سخنان را که اتفاقا در سایر رسانه ها پررنگ گردیده سانسور می کند؟

در پاسخ به این سئوال باید گفت که شبکه انگلیسی بی‌بی‌سی فارسی برای خود یک رسالت مشخص دارد و آن اینکه نمای غیر واقعی از برخی مسئولین ایرانی همچون شخص رئیس جمهور به نمایش بگذارد. بی‌بی‌سی تمایل دارد تا یک چهره غیر انقلابی از آقای روحانی را به مخاطبین خود نشان بدهد تا بتواند در فضای ایران بر دوگانه انقلابی و غیر انقلابی سوار شده و بهره های خود را ببرد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل