1833

جوسازی تازی تازه بی‌بی‌سی علیه کره شمالی

4 سال قبل

هم رسانی

   کیم جونگ -اون، رهبر کره شمالی

بی‌بی‌سی همچنان در مسیر سیاست‌های غرب، به فضاسازی علیه کره شمالی می‌پردازد.

به گزارش بی‌بی‌سی، مقام های اطلاعاتی آمریکا بر این باورند که پیونگ‌یانگ در ماه‌های اخیر تولید اورانیوم غنی‌شده برای استفاده در سلاح‌های هسته‌ای را افزایش داده است. کره شمالی چندین سایت هسته‌ای مخفیانه دارد.  یکی از این مقام‌ها گفته است شواهد صریح و روشنی در دست است که نشان می‌دهد پیونگ‌یانگ سعی دارد آمریکا را فریب دهد.

این برآورد اطلاعاتی با اظهارات دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا تناقض دارد که بعد از دیدار با کیم جونگ -اون، رهبر کره شمالی گفت این کشور دیگر یک تهدید هسته‌ای نیست. طبق توافق میان دو طرف، جمهوری دموکراتیک خلق کره متعهد شد که در جهت تکمیل روند عاری‌سازی هسته‌ای شبه جزیره کره عمل کند. رئیس جمهوری آمریکا هم متعهد شد که تضمین‌های امنیتی برای کره شمالی فراهم کند. دونالد ترامپ پس از دیدار سنگاپور از توقف مانورهای نظامی مشترک با کره جنوبی خبر داد. رسانه‌های دولتی کره شمالی هم گفتند که آقای ترامپ قول داده تحریم‌های وضع شده علیه کره شمالی را لغو کند.

اگرچه بی‌بی‌سی به عنوان رسانه ای غربی به دنبال اتهام زنی و جوسازی به کره شمالی و عهدشکن نشان دادن این کشور در پیش چشم مخاطبان­اش است اما برخی تحلیل گران بر این باورند که تجربه های چندین باره شکست خورد توافق های میان کره شمالی با آمریکا از یک طرف و از طرف دیگر عهدشکنی دولت دونالد ترامپ در خصوص برجام و خروج یکجانبه آمریکا از این توافق از جمله مواردی است تا باعث شده است تا در عمل رهبر کره شمالی با بی اعتمادی و احتیاط در مقابل آمریکایی ها عمل کند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل