1838

فضاسازی هدفمند بی‌بی‌سی برای حمایت از منافقین

4 سال قبل

هم رسانی

   سازمان تروریستی مجاهدین خلق

بی‌بی‌سی فارسی دست از حمایت تروریست‌های مجاهدین خلق بر نمی‌دارد.

وزارت امور خارجه ایران، دستگیری یک دیپلمات ایرانی در آلمان در ارتباط با طرح بمب‌گذاری ادعا شده در گردهم‌آیی مجاهدین خلق را سناریویی برای تخریب روابط ایران و اروپا خوانده است. بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفته است که مجاهدین خلق در آستانه سفر رئیس جمهوری ایران به اروپا و برای تخریب جایگاه ایران در افکار عمومی "مبادرت به برنامه‌ریزی و اجرای سناریوی دیگری کرده‌اند."

این واکنش در حالی است که در روزهای اخیر و پس از برگزاری اجلاس سالانه گروه تروریستی سازمان مجاهدین خلق که در ایران با عنوان سازمان منافقین در نزد افکار عمومی این کشور شناخته می شود، شاهد فضاسازی های گسترده غرب و برخی رسانه های ماهواره ای فارسی زبان مانند بی‌بی‌سی فارسی برای مظلوم نمایی از این مجموعه تروریستی که دستانش به خون 17 هزار ایرانی بی­گناه آغشته است بودیم. این فضاسازی ها در حالی است که بسیاری از جداشدگان این گروه و برخی تصفیه حساب ها و رقابت های داخلی ممکن است پشت ماجرای اخیر باشد. در تایید این سناریو شنیده شده است که افراد بازداشت شده در بلژیک از اعضای شناخته شده و عملیاتی آن سازمان تروریستی محسوب می‌شوند و مقامات ذی‌صلاح ایران آمادگی دارند تا با ارایه اسناد و مدارک لازم در جهت روشن ساختن ابعاد واقعی این سناریوی از پیش طراحی شده گروه مزبور همکاری‌های لازم را به عمل آورد.

خبر این اقدام های ضد ایرانی کشورهای اروپایی و بازیگری فعالانه بی‌بی‌سی فارسی ‌ هم‌زمان با سفر حسن روحانی، رئیس جمهور ایران به اروپا نشان دهنده برخی اهداف پشت پرده از اتهام زنی های اخیر به ایران است. محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران که رئیس جمهور ایران را در سفر اروپایی اش همراهی می کند در توییتی نوشت: "چه جالب که هم‌زمان با سفر ما (هیات ایرانی) به همراه رئیس جمهوری ایران به اروپا، عملیات ادعایی ایران مطرح و عاملان  بازداشت شده‌اند. ایران به صراحت خشونت و تروریسم را در همه جا محکوم می‌کند و آماده است تا به تمام نگرانی‌ها در این زمینه پاسخ دهد."

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل