1841

عصبانیت بی‌بی‌سی از مواضع اخیر آیت الله مکارم شیرازی

4 سال قبل

هم رسانی

   آیت‌الله مکارم شیرازی، مرجع تقلید شیعیان

نظرات آیت‌الله مکارم شیرازی در خصوص FATF با واکنش شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی همراه گردید.

به دنبال نسخنان آیت الله ناصر مکارم‌شیرازی از مراجع تقلید شیعه در خصوص حرام دانستن پذیرش پیشنهادهای گروه ویژه اقدام مالی یا اف‌ای‌تی‌اف توسط دولت ایران شاهد تلاش بی‌بی‌سی فارسی و اتاق فکراش برای حمله به این مرجع تقلید و بیان به اصطلاع مزایایی پیوستن به اف­.ای­.تی.اف برای ایران بودیم.

 این رسانه غربی که نزدیک به مخالفان غرب­گرا و بهایی حکومت ایران بوده و بودجه اش توسط دولت انگلستان تأمین می­شود نوشت آیت الله مکارم شیرازی امروز دوازدهم تیرماه (سوم ژوئیه) طی یک سخنرانی در قم گفته "با قبول سند اف‌ای‌تی‌اف به صورت کامل خود را در اختیار غرب قرار داده ایم و این کار شرعا، عقلا و منطقا جایز نیست". آقای مکارم شیرازی درباره پذیر کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم که یکی از خواسته های این نهاد است گفته "قبول کردن این سند سیاهی مطلق است و اگر قبول نکنیم اتفاقی ایجاد نخواهد شد و تحریم‌ها به روال قبل ادامه خواهد یافت؛ درحالی‌که پذیرش این سند خودباختگی، بردگی و تسلیم مطلق است".

لازم به ذکر است که همواره مواضع محکم، دینی و ملی برخی مراجع شیعی مانند آیت الله مکارم شیرازی و آیت الله نوری همدانی با واکنش های عصبی و پرخاشگرانه بی‌بی‌سی فارسی مواجه شده است. این مهم به طور کاملاً مشخص در قبال حواد سال 1388 بر علیه مواضع اینگونه از مراجع از سوی این رسانه دنبال شسد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل