1842

نگرانی بی‌بی‌سی از اتحاد مسئولین ایران

4 سال قبل

هم رسانی

   سردار قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران

نامه سردار سلیمانی به رئیس‌جمهور کشورمان با واکنش از روی نگرانی بی‌بی‌سی فارسی مواجه گردید.

پس از خروج یکجانبه و نقض پی در پی برجام توسط آمریکا، جمهوری اسلامی ایران در مقام دفاع مشروع و استیفای حقوق خود در بعد بین المللی به دفاع از منافع خود اقدام ورزیده است. اما ظاهرا اتحاد مسئولین نظامی و سیاسی ایران برای دفاع از منافع ملت ایران در مقابل بدعهدی ها و تهدیدات نامشروع آمریکا به مذاق بی‌بی‌سی فارسی خوش نیامده است!!!. مهدی مهدوی آزاد که بی‌بی‌سی فارسی از او تحت عنوان به اصطلاح خبرنگار یاد کرده است در یادداشتی با عنوان «نامه قاسم سلیمانی به روحانی: پایان دیپلماسی اعتدال؟» که در وبسایت بی‌بی‌سی فارسی منتشر شده است سعی کرده است با آسمان و ریسمان به هم بافتن، اتحاد مسئولین نظامی و سیاسی ایران در مبارزه با تهدیدات آمریکا در خلیج فارس را تضعیف دولت قلمداد کند و دفاع از منافع و امنیت ملی؟!!!.

حتی این نویسنده با رویکردی ضد ایرانی و به دور از واقعیت، حضور ایران در سوریه و عراق برای مبارزه با تروریسم که با رضایت و درخواست این کشورها همراه بوده است را مداخله جویانه تلقی کرده است؟!!! و مینویسد« سپاه قدس در ایران چیزی فراتر از یک سازمان نظامی است. بخش اعظم سیاست خارجی مداخله جویانه ایران که در خاورمیانه متمرکز شده در انحصار این واحد قدرتمند ایدئولوژیک است». حال آنکه سپاه و به طور کلی ایران هدفی جز مبارزه با تروریسمی که توسط کشورهای غربی و عبری به وجود آمده و حمایت می­شدند نداشته است و امروز هم در مقابل تهدیدات غیرقانونی آمریکا هدفی جز حفاظت از منافع مشروع ملت ایران ندارد. اما از آنجایی که بی‌بی‌سی فارسی اساسا برای تضعیف منافع ایران شروع به کار کرده است با هر چیز که حمایت از منافع ملی ایران باشد سر ستیز دارد. در این خصوص نیز قدرت و توان ایران در خنثی کردن تهدیدات آمریکا در خلیج فارس برای بی‌بی‌سی فارسی و یادداشت نویسان غرب پرست آن ناراحت کننده بوده است و سعی در تخریب این اتحاد مسئولین ایران دارند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل