1845

فلاکت‌نمایی بی‌بی‌سی از وضعیت گرسنگی در ایران

4 سال قبل

هم رسانی

   تصویری از یک فقیر در انگلیس

بی‌بی‌سی فارسی به سیاه‌نمایی در خصوص وضعیت فقر و گرسنگی در ایران پرداخته است.

به گزارش سازمان خواربار جهانی (فائو) بیش از ۱۲۰ میلیون نفر در جهان گرسنه و حدود هشتصد میلیون نفر سوءتغذیه دارند. ۵۱ کشور با بحران ناامنی غذایی دست و پنجه نرم میکنند و مردم کشورهای شرق و مرکز آفریقا مانند اتیوپی، کنگو، چاد و سودان جنوبی بیشترین آمار گرسنگان در جهان را دارند.

با انتشار این گزارش شاهد آن بودیم که بی‌بی‌سی فارسی که همواره در چهارچوب عملیات روانی موسوم به ناامیدسازی ایرانیان به دنبال فلاکت بار نمایی اوضاع این کشور است با توسل به به دروغ  پردازی و تحریف واقعیت مدعی ناامنی غذایی در ایران شد! این ادعا در حالی است که در گزارش نامی از ایران به عنوان یکی از مناطق پرخطر به هیچ عنوان برده نشده است.

جالب تر آنکه بر اساس تقریبا تمامی آمارها وضعیت غذایی مردم ایران در این سالها بهبود یافته است و حتی بخش زیادی از جمعیت این کشور در حال حاضر با اضافه وزن مواجه هستند. پس از آنکه بی‌بی‌سی فارسی با دروغ سازی نام ایران را در کنار کشورهای فقیر و جنگ زده دارای بیشترین گرسنگان معرفی می کند، سراغ پناهندگان افغانستانی ساکن در ایران می رود و با حیله گری نفاق آلودی مدعی می­شود که آسیب پذیرترین گروه در ایران، پناهجویان افغان هستند. چراکه با اجرایی شدن طرح هدفمندسازی یارانه ها و حذف سوبسید از مواد خوراکی و سایر اقلام در یک دهه ی گذشته،سفره غذایی افغان های مهاجر کوچک تر شد. پناهجویان غیرقانونی افغان که تخمین زده میشود نزدیک به یک میلیون و پانصد هزار نفر است به دلیل حذف سوبسید از موادغذایی پایه چون نان، قند و شکر و روغن نباتی، قدرت خریدشان حتی کمتر از فقرای ایرانی شد که تحت حمایت سیستم توزیع یارانه ی نقدی قرار گرفته اند.

در نهایت امر خبرسازی ها و فلاکت نمایی های دروغین این رسانه نزدیک به بهاییان غرب گرای مخالف حکومت ایران به بحث تحریم ها نیز ختم می شود و در وب سایت خود  می نویسد: "سفره ی بسیاری از ایرانی ها هم به دلیل تحریم ها کوچکتر شده است. افزایش قیمت مواد غذایی به دنبال جهش قیمت دلار، شاخص بهای مواد غذایی را در ایران به مرز هشدار رسانده است. قیمت مواد غذایی در ایران به نسبت سایر کشورهای منطقه و حتی جهان گرانتر است".

 اگرچه بی‌بی‌سی فارسی با توسل به بحث تحریم به دنبال تکمیل دروغ پردازی های بی پایان خود است اما این رسانه نزدیک به سرویس جاسوسی انگلستان ناخواسته به هدف قرار گرفتن مردم ایران توسط تحریم های غذایی نیز  اعتراف می کند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل