1853

بیرون زدن دم خروس بی‌بی‌سی درباره مردمی بودن «کلاه سفیدها»

4 سال قبل

هم رسانی

   تصویری از پشت صحنه فعالیت یک کلاه سفید در سوریه

حمایت‌های معنادار بی‌بی‌سی از کلاه سفیدها در سوریه همچنان ادامه دارد.

شبکه سلطنتی بی‌بی‌سی فارسی که برخلاف شعار دروغین ادعایی خود در ارائه اخبار گزینشی، نه تنها بیطرف نیست بلکه جانبدارانه و مغرضانه عمل می­کند حتی به عنوان یار رسانه ­ای کشورهای متخاصم غربی در عمل مزدور رسانه­ای آنها در جنگ علیه مردم مظلوم عراق و سوریه بوده است.

به همین خاطر بی‌بی‌سی فارسی پس از ظهور داعش در سوریه به شکل­های مختلف سعی کرد تا از گروه تروریستی داعش و نهادهای مرتبط با آن حمایت رسانه­ای به عمل آورد. بی‌بی‌سی فارسی نه تنها از تروریست قلمداد کردن داعش طفره می­رفت بلکه سازمانهای تروریستی که با نقاب بشردوستانه با حمایت کشورهای غرب تأسیس شده بودند را « مردمی و بیطرف» جلوه می­داد!!!. در این خصوص بی‌بی‌سی فارسی پس از تأسیس گروه موسوم به « کلاه سفیدها» در سوریه که با پوششی بشردوستانه عملا تکمیل کننده پازل جنگ رسانه ای تروریستهای داعش علیه دولت و ملت سوریه بودند و با طرح ادعاهای دروغین سعی در تقویت مواضع تروریستها در سوریه را داشت، به حمایت رسانه ای از کلاه سفیدها پرداخت و همواره بر مردمی بودن و بیطرف بودن کلاه سفیدها تأکید داشت حتی مهرنوش پورضیایی خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی حدود چهار سال پیش در گزارشی، کلاه سفیدها را « مردم کوچه بازار» جا می­زند!!!.

اما از آنجایی که هیچ وقت آفتاب حقیقت پشت ابرهای دروغ پنهان نمی­ماند، این دم خروس بی‌بی‌سی فارسی مبنی بر بیطرف و مردمی بودن کلاه سفیدها با خبر خروج و نتقال کلاه سفیدها از سوریه توسط اسرائیل به مقصد کشورهای غربی از جمله آمریکا، کانادا و آلمان توسط خود بی‌بی‌سی فارسی بیرون زد و رسوایی دیگری را برای بی‌بی‌سی فارسی رقم زد. ضمن آنکه چندی پیش آمریکا نیز بودجه کلاه سفیدها را قطع کرد؟!!.

با این توضیحات این سوال اصلی مطرح است آیا شکل بیطرف بودن کلاه سفیدها روی دیگر سکه بیطرف بودن بی‌بی‌سی فارسی است؟

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل