1855

عصبانیت بی‌بی‌سی از رعایت قانون اساسی در پیوستن به کنوانسیون پالرمو

4 سال قبل

هم رسانی

   مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی ایران

نقش‌آفرینی مجمع تشخیص مصلحت نظام و قانون اساسی ایران در جریان موضوع پیوستن کشور به کنوانسیون پالرمو با واکنش بی‌بی‌سی همراه بوده است.

بی‌بی‌سی به عنوان رسانه نظام سلطه و استکبار همواره کوشیده است تا از هر چیزی که به ظلم بیشتر بر ملتهای مظلوم کمک می­کند، به نفع کشورهای زورگو و جنایتکار، حمایت کند. این بار در خصوص پیوستن جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون سازمان ملل برای مقابله با جرایم سازمان‌یافته فراملی ( کنوانسیون پالرمو) دست به جنگ روانی و رسانه ای زده است تا رعایت قانون اساسی در فرآیند تصویب این کنوانسیون را در جهت منافع استکباری غربی زیر سوال ببرد؟!!!

در این خصوص وب سایت بی‌بی‌سی فارسی با انتشار یادداشت احسان مهرابی تحت عنوان «مجمع تشخیص مصلحت نظام، مانع جدید پیوستن ایران به کنوانسیون پالرمو؟» ناراحتی خود از رعایت قانون اساسی ایران در پیوستن به کنوانسیون پالرمو را ابراز کرده است؟!!. در پاسخ به اظهارات غیرحرفه­ای و جانبدارانه این یادداشت بایستی گفت براساس حقوق بین الملل هر دولتی در سازوکار پیوستن به کنوانسیون­های بین المللی براساس قانون اساسی خوش بایستی عمل کند. براساس قانون اساسی ایران، در کنار مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان، مجمع تشخیص مصلحت نظام در فرآیند تصویب کنوانسیونهای بین المللی دارای اختیاراتی است. ضمن آنکه بیان ایرادات یک کنوانسیون توسط مراجع ذیصلاح داخلی نه تنها بیانگر ممنوعیت تصویب نیست بلکه ضرورت وارد کردن حق شرط ( تحفظ) مناسب به کنوانسیون در زمان الحاق  به کنوانسیون جهت حفظ منافع و امنیت ملی است.

با این توضیحات مشخص است که آنچه موجب ناراحتی بی‌بی‌سی فارسی از عدم تصویب این کنوانسیون توسط ایران تاکنون شده است، قانونگرایی و رعایت منافع و امنیت ملی ایران است که بی‌بی‌سی فارسی با آنها نامأنوس است و در حقیقت دشمن آنها محسوب می­شود!!!

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل