1857

نیروهای کرد متحد آمریکا نیز با دولت بشار اسد برای پایان جنگ به توافق رسیدند

4 سال قبل

هم رسانی

   نیروهای مسلح کرد در سوریه

بی‌بی‌سی در گزارشی به تلاش مشترک کردها و دولت برای بازگشت صلح در سوریه اعتراف کرد.

به دنبال پیروزی های پی در پی میدانی ارتش سوریه شاهد تسلیم شدن گروه های مخالف حکومت بشار اسد و پیوستن به فرآینده صلح هستیم. در تازه ترین مورد از این دست به اعتراف بی‌بی‌سی فارسی (از رسانه های نزدیک به مخالفان حکومت سوریه) یک ائتلاف به رهبری کردها که مورد حمایت آمریکاست، می‌گوید با دولت بشار اسد به تفاهم رسیده که جنگ را در شمال سوریه پایان بخشد.

قرار است که یک کمیته مشترک برای مذاکره درباره توافق و خاتمه جنگ در شمال سوریه که بخش‌هایی از آن در اختیار این ائتلاف است تشکیل شود.  این تصمیم‌گیری در پی اولین نشست این ائتلاف با دولت سوریه انجام شده است.

به گزارش بی‌بی‌سی فارسی، هیاتی از شورای دموکراتیک سوریه برای انجام این گفتگوها سه روز پیش وارد دمشق شده بود. ریاض دارار، از مقامات این شورا ابراز امیدواری کرده بود که نتیجه این مذاکرات که بر آینده دولتی مستقل در شمال سوریه متمرکز است، مثبت باشد.

بشار اسد، رئیس جمهور سوریه برای اولین بار در ماه مه گفت که درها برای گفتگو با نیروهای دموکراتیک سوریه باز است. شورای دموکراتیک سوریه بازوی سیاسی نیروهای دموکراتیک سوریه است که از حمایت آمریکا برخوردار است.

نیروهای دموکراتیک سوریه نه تنها نواحی کردنشین شمال هم‌مرز با ترکیه را در اختیار دارند، بلکه بخش وسیعی از شهر عرب نشین رقه را هم کنترل می‌کنند. این گروه با حمایت آمریکا در اکتبر گذشته رقه را از تصرف داعش خارج کرد. اگرچه بی‌بی‌سی فارسی به علت ماهیت وابسته اش به غرب و مخالفان رژیم سوریه به شکست کامل راهکارهای تروریستی و براندازانه با حمایت غرب، آل سعود و اسرائیل در سوریه اشاره ای ندارد اما مجبور شدن این گروه کرد متحد آمریکا برای کنارگذاردن جنگ با دولت سوریه در عمل نشان دهنده شکست کامل راهکارهای نظامی در سوریه است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل