1870

بی‌بی‌سی به دنبال تحمیل مجدد مذاکرات به ایران

4 سال قبل

هم رسانی

   تلاش بی‌بی‌سی برای آغاز دور جدید مذاکرات ایران و آمریکا

پس از داستان‌های سریالی برجام و خروج آمریکا از آن، اینبار تحریک مخاطبین برای پذیرش ذهنی مذاکره مجدد و مستقیم ایران و آمریکا در دستور کار شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی قرار گرفته است.

روزها و هفته های اخیر یکی از پرتنش ترین ایام بین ایران و آمریکا سپری شده است. از بعد روی کار آمدن دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور در آمریکا این تنش ها روند صعودی به خود گرفته است. با خروج آمریکا از برجام به صورت یکجانبه و اعمال تحریم های جدید علیه ملت ایران و تهدید به جلوگیری از صدور نفت ایران از سوی دولت مردان آمریکایی و در مقابل آن تهدید های ضمنی رئیس جمهوری ایران مبنی بر بستن تنگه هرمز و در ادامه سخنان مقتدرانه سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تقابل با رجزخوانی های ترامپ، فضا را به سمتی برده است که بسیاری آینده ای مبهم از را در روابط دو کشور ترسیم می کنند.

پس از تهدیدهایی که ترامپ در مقابل مردم ایران در پیش گرفت اخیرا و پس از تهدیدها و پاسخ های تند  مسئولین ایرانی همان سیاستی را در پیش گرفته است که در مقابل کره شمالی اتخاذ کرده است. ترامپ در توییتی از آمادگی خود و دولتش برای آغاز گفتگوها با طرف ایرانی بدون هیچ پیش شرطی سخن به میان می آورد که این موضع او هم با واکنش تندی از سوی فرماندهان نظامی ایران از جمله سردار عزیز جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران روبرو می شود.

سردار جعفری در نامه ای و در واکنش به سخنان ترامپ: "شما این آرزو را به گور خواهید برد که مقامات جمهوری اسلامی ایران از شما درخواست ملاقات کنند یا اجازه ملاقات با شما را از ملتشان دریافت نمایند. هرگز چنین روزی را نخواهید دید. همچنان در کاخ سیاهتان بنشینید و در توهم ملاقات با مقامات ایرانی بمانید، و بدانید این یک آرزویی است که تا پایان دوران ریاست جمهوری‌تان با شما همراه خواهد ماند و حتی رؤسای جمهوری بعدی آمریکا هم آن را نخواهند دید."

در این بین بازوان رسانه ای غرب و آمریکا همچون بی بی سی فارسی برای تحت فشار قرار دادن ایران دست به کار شده  و به میدان آمده اند. بی‌بی‌سی در برنامه های اخیر خود تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا به مخاطبانش اینگونه القا کند که تنها راه نجات و رهایی از وضعیت بد اقتصادی مذاکره و توافق با دونالد ترامپ می باشد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل