1880

تدام تلاش علنی بی‌بی‌سی برای براندازی حکومت در ایران

4 سال قبل

هم رسانی

   سیدمحمد خاتمی

بی‌بی‌سی بار دیگر با بهره‌برداری از اظهارات سیدمحمد خاتمی، هدف براندازی حکومت در ایران را دنبال نمود.

رئیس دولت اصلاحات در واکنش به اعتراضات چند روز گذشته گفت: با همه وجود از مردم عذرخواهی می‌کنم؛ بهتر از این می‌توانستیم به شما خدمت کنیم. سیدمحمد خاتمی در دیدار با نمایندگان ادوار مجلس تاکید کرد: براندازان می دانند تا اصلاحات زنده است جایی برای براندازی نیست.وی گفت: در حال حاضر همه به نحوی ناراضی هستیم و اعتراض داریم.خاتمی خاطر نشان ساخت: در داخل هم افراد و جریاناتی که مترصد گرفتن انتقام و حذف اصلاح طلبان هستند لبه دیگر قیچی حذف را بر روی جریان اصلاحات قرار داده‌اند.رئیس دولت اصلاحات افزود: انفعال در دولت و حیرانی اصلاح طلبان در برابر این موج تبلیغات مایه تعجب است.

در همین زمینه و در واکنش به سخنان رئیس دولت اصلاحات شبکه بی‌بی‌سی فارسی که به نظر می آمد باید از این سخنان طبق روال گذشته حمایت به عمل آورد نه تنها اینگونه رفتار نکرد بلکه در راستای تخطئه این صحبت ها قدم برداشت.

شبکه بی‌بی‌سی فارسی که گویا این روزها دل به برخی اعتراضات پراکنده مردمی بسته است در برنامه تلوزیونی خود با رد کردن مواضع سید محمد خاتمی علنا سخن از براندازی به میان آورد و علنا بیان داشت که دیگر اصلاح طلبان نمی توانند خواسته های غرب را تامین کنند.

بی‌بی‌سی فارسی در این برنامه علنا طرح عبور از اصلاحات را کلید می زند و رسما به عنوان شبکه تحت حمایت سلطنت انگلیس براندازی را به عنوان کلید واژع اصلی دشمنان ایران مطرح می کند.

اما سئوالی که در این جا پیش می آید این است که چه شده است که شبکه بی‌بی‌سی فارسی اینگونه رسمی سخن از براندازی می زند و به تریبون اصلی ضد انقلاب تبدیل شده است؟

در پاسخ به این سئوال گفت در برنامه ریزی اخیر ضد انقلاب به رهبری آمریکا آن ها بنا را بر این گذاشته اند که با تمام توان به میدان آمده و با یک ضربه جدی و سهمگین کار نظام جمهوری اسلامی را یکسره کنند و از جنگ فرسایشی با ایران پرهیز کنند به همین جهت است که بی‌بی‌سی همه پرده ها را کنار زده و بی پروا سخن از براندازی می گوید. اما در عمل صرفا چند تجمع ساده و محدود نصیب آن ها شده است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل