1881

گروگان‌گیری تازه زنان و کودکان سوری و روسیاهی تازه بی‌بی‌سی فارسی

4 سال قبل

هم رسانی

   زنان و کودکان آواره سوری

بی‌بی‌سی به خبر اسارت زنان و کودکان سوریه به دست داعش واکنش نشان داده است.

به گزارش بی‌بی‌سی فارسی، افراد مسلح داعش در جنوب سوریه بیش از ۳۰ زن و کودک را به گروگان گرفته‌اند. گروه ناظر بر حقوق بشر سوریه مستقر در بریتانیا می‌گوید حداقل ۳۶ زن و کودک دروزی ربوده شدند. ۴ زن موفق شدند فرار کنند و دو نفر دیگر کشته شدند.

به گزارش بی‌بی‌سی فارسی، همچنین ۱۷ مرد از همین ناحیه که داعش آنها را مورد هدف قرار داده بود، مفقود شده‌اند اما از سرنوشت آنها خبری در دست نیست و مشخص نیست آیا ربوده شدند یا نه. انعکاس این خبر در بی‌بی‌سی فارسی در حالی است که بارها این رسانه نزدیک به مخالفان بهایی و غرب گرای حکومت ایران از حضور ایران در سوریه انتقاد کرده است. این رفتار سیاسی و یک طرفه در حالی است که اگر ایران در سوریه وارد نمی شد بدون شک امروز داعش به مرزهای ایران رسیده بود و شاهد به گروگان گرفتن زنان و کودکان ایرانی از سوی این گروه بودیم.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل