1883

تداوم بازی فعالانه بی‌بی‌سی فارسی در پازل اماراتی - سعودی

4 سال قبل

هم رسانی

   تنگه باب المندب در یمن، یکی از گذرگاه‌های نفتی جهان محسوب می‌شود

همراهی رسانه‌ای بی‌بی‌سی با سیاست‌های ضد ایرانی عربستان و امارات، همچنان ادامه دارد.

به دنبال شکست های بی پایان عربستان سعودی وامارات عربی متحده در یمن این دو کشور با کمک اقدام های تبلیغاتی و رسانه ای حملات لفظی به ایران و حوثی ها را شدت داده اند. در این بین، اتاق فکر بی‌بی‌سی فارسی که در ماه های اخیر مبالغ کلانی را از عربستان سعودی و امارات دریافت کرده است به شکل فعالانه ای در اتهام پراکنی های ضدایرانی مشارکت کرد. در تازه ترین اقدام ها از این دست، این رسانه نزدیک به مخالفان بهایی و غرب گرای حکومت ایران به نقل از انور قرقاش وزیر خارجه امارات متحده عربی، ایران را به حمایت از حملات حوثی ها در دریای سرخ متهم کرد.

بی‌بی‌سی فارسی در وب سایت خود نوشت که این مقام اماراتی در توییتی که ۲۸ ژوئیه منتشر شد نوشت که تهدیدهای ایران علیه تنگه هرمز "به حملات حوثی ها به کشتیرانی در دریای سرخ مرتبط است."

این توییت سه روز پس از آن منتشر می شود که حوثی ها به دو نفتکش در باب المندب حمله کردند. عربستان روز ۴ مرداد گفت دو فروند نفتکش بزرگ متعلق به عربستان سعودی هدف قرار گرفت که به یکی از آنها خسارت جزیی وارد آمد اما آسیب جانی در پی نداشت.

به گزارش وب سایت بی‌بی‌سی فارسی، قرقاش آن حمله را به عنوان یک "اقدام بی خردانه تروریستی که منعکس کننده ماهیت حوثی ها و تجاوز آنهاست" توصیف کرد.

عربستان که بزرگترین صادرکننده نفت خام در جهان است پس از حادثه باب المندب اعلام کرد که ارسال نفت از طریق تنگه باب المندب را معلق کرده است. باب المندب دریای سرخ را به دریای عرب وصل می کند که گذرگاه مهمی برای نفت و تجارت است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل