1884

تداوم خط خبری جام زهر بی‌بی‌سی فارسی

4 سال قبل

هم رسانی

   علاقه بی‌بی‌سی به مذاکره مجدد ایران و آمریکا

بی‌بی‌سی همچنان در تلاش است تا به روش‌های مختلف از مذاکره مجدد ایران و امریکا حمایت کند.

در ادامه خط خبری بی‌بی‌سی فارسی در جهت زمینه سازی برای مذاکره مجدد با آمریکا و آنچه که از سوی این رسانه نزدیک به مخالفان بهایی و غرب گرایی حکومت ایران با عنوان "نوشاندن جام زهر به رهبر ایران" یاد می شود، این رسانه ضد ایرانی به بزرگنمایی بخشی از سخنان هاشم بطحایی، نماینده مجلس خبرگان رهبری ایران پرداخته است.

این رسانه انگلیسی ضمن انعکاس مختصر ابراز بدبینی این عضو مجلس خبرگان ایران از "تناقض‌های رفتاری"، "دروغگویی" و "عهدشکنی" دولت آمریکا، به بزرگنمایی این قسمت از سخنان هاشم بطحایی پرداخت که اگر دونالد ترامپ بخواهد برای مذاکره به تهران برود، باید او را پذیرفت و امنیتش را تامین کرد. در ادامه بی‌بی‌سی فارسی در وب سایت خود از قول این عضو مجلس خبرگان ایران نوشت:"آمریکایی‌ها از فرعون بدتر نیستند" و مقام‌های جمهوری اسلامی هرگز "در مذاکره را نمی‌بندند."

این رسانه فارسی زبان همچنین در چهارچوب سناریوی تفرقه انگیز انگلیسی مدعی شد که این روحانی عضو مجلس خبرگان در حالی از پذیرش مذاکره با آمریکا می‌گوید که روز گذشته امامان جمعه در شهرهای مختلف با مذاکره با آمریکا مخالفت کردند. جالب آنکه در نهایت این رسانه دروغ پرداز بدون ارائه هیچ سند و مدرکی ضمن اتهام زنی به رهبر ایران مدعی شود که که آیت الله علی خامنه‌ای در سال ۱۳۹۱ با مذاکره مخفیانه دیپلمات‌های ایرانی و آمریکایی موافقت کرده بود. آن مذاکرات پیش زمینه مذاکراتی شدند که به توافق هسته‌ای، موسوم به برجام، انجامید.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل