1886

حمایت باستانی از جنایات عربستان در یمن

4 سال قبل

هم رسانی

   تصویری از جنایت عربستان در یمن

بی‌بی‌سی بر حمایت از جنایات آل سعود در یمن پافشاری می‌ورزد.

شبکه سلطنتی بی‌بی‌سی فارسی برخلاف ادعای خود نه تنها در خصوص تحولات خاورمیانه بیطرف نیست بلکه شدیدا از جنایتکاری­های کشورهای غربی و متحدان عربی در منطقه خاورمیانه دفاع می­کند. به دلیل همین ماهیت مزدوری،  این شبکه هر آنچه که حمایت از جنایت­های عربستان و ائتلاف غربی علیه مردم مظلوم یمن باشد مورد حمایت رسانه­ای خود قرار می­دهد.

در همین رابطه حسین باستانی کارمند بی‌بی‌سی فارسی در یادداشتی با عنوان «نقل قول جنجالی خبرگزاری فارس از یک سرتیپ سپاه»  با رها کردن جنایت جنگی متعدد و بیشمار چند سال اخیر عربستان علیه مردم بی دفاع یمن، با پرداختن به حواشی اخبار مطرح شده در خصوص جنگ یمن و حمله به دو ناو جنگی عربستان در باب المندب، سعی دارد ایران را مسئول حمله به ناوهای جنگی عربستان قلمداد کند آن هم با استناد به اشتباه­های پیش پا افتاده یک مصاحبه!

این در حالی است که باستانی بدون اشاره به جنایات جنگی عربستان علیه غیرنظامیان یمنی، به جای دفاع از مظلوم حامی ظالم شده است و تلاش مذبوحانه­ای دارد تا با انحراف افکار عمومی از جنایتهای عربستان، اعمال نیروهای یمنی را به ایران انتساب دهد.

حال آن که نه تنها یمن چندین سال است در تحریم و محاصره غیرقانونی عربستان است بلکه یمن به دلیل حق دفاع مشروع در مقابل تجاوزات عربستان و نیروهای ائتلاف از خود دفاع می­کند که این امر ناراحتی بی‌بی‌سی فارسی را در پی داشته است!

این گونه حمایت­های رسانه­ای آشکار و نهان بی‌بی‌سی فارسی از کشورهای متجاوز و ظالم دلیلی دیگر بر دروغین بودن ادعای بیطرفی این رسانه است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل