1889

چرا بی‌بی‌سی فارسی تجمع 60 نفری همجنس‌بازان را پررنگ کرد؟!

4 سال قبل

هم رسانی

   نماد همجنس‌بازان

بی‌بی‌سی فارسی به طوری معنادار برای همجنس‌بازان به تبلیغات می‌پردازد.

چند ماهی است که با قدرت گرفتن تمام و کمال باند بهایی و همجنس­باز در بی‌بی‌سی فارسی شاهد تقویت خطر خبری حمایت از فعالیت های همجنس­گرایی در بی‌بی‌سی فارسی هستیم.

در تازه‌ترین فعالیت های این جریان پرقدرت در این رسانه نزدیک به مخافلان حکومت ایران، بی‌بی‌سی فارسی که این روزها سر تنش های غرب با روسیه نگرش های ضد روسی نیز پیدا کرده است به انعکاس تجمع 60 نفری چند همجنس­باز در این کشور پرداخت.

این رسانه سلطنتی انگلیسی در وب سایت خود نوشت که پلیس روسیه دست‌کم ۲۵ کنش‌گر حقوق همجنس‌گرایان را در جریان تظاهرات آنها در سن‌پترزبورگ بازداشت کرده است.

مقام‌های روسیه این تجمع را ممنوع اعلام کرده بودند با این حال تنها حدود ۶۰ نفر  در میدان اصلی شهر حاضر شده بودند. در سال ۲۰۱۳ روسیه قانونی تصویب کرد که در آن گسترش آن‌چه "پروپاگاندای همجنس‌گرایی" می‌خواند را ممنوع کرده است.

بی‌بی‌سی فارسی ضمن انعکاس وسیع این به اصطلاح تجمع از قول  ببرگزارکنندگان راه‌پیمایی در وب سایت خود نوشت:" هرکدام از این تظاهرات‌کنندگان به‌تنهایی داشت اعتراضش را مطرح کرد، تا این راه‌پیمایی یک تجمع حساب نشود و شامل ممنوعیت اعلام‌شده نباشد! این رسانه انگلیسی در اقدامی کاملا حساب شده و مبتنی بر طراحی عملیات رسانه این تجمع غیرقانونی را به عنوان اقدام کنش­گرایانه برای حقوق همجنس­گرایان توصیف می­کند.

در پایان بی‌بی‌سی فارسی به نقل از میخائیل، یکی از معترضان، برای مظلوم نمایی این مثلا اعتراض می­نویسد: "این موضوع در رسانه‌های اصلی مسکوت شده است. این آدم‌ها (همجنس‌گرایان و...) وجود دارند. مقامات باید یک طوری با آنها همکاری کنند و ما باید در پی گفت‌وگو باشیم."

در خصوص علت توجه این روزهای این رسانه فارسی زبان به اقدام های حقیر و کوچک همجنس­ بازانه و ضریب دادن به آنها، یکی از کارکنان بی‌بی‌سی فارسی به رابط ما در لندن گفته است است که رزیتا لطفی خود همجنس باز است و از زمانی که به مدیریت این رسانه منصوب شده است طی بخشنامه ای از کارکنان زیرمجموعه‌اش خواسته است تا تمرکز بر ترویج همجنس­گرایی و شکستن تابوی آن در ایران با تمرکز بر اخبار اینچنینی در دستور کارشان قرار گیرد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل