1894

سانسور بی‌بی‌سی در جریان اعتراض هزاران زن کره‌ای به سوءاستفاده جنسی از آن‌ها

4 سال قبل

هم رسانی

   واکنش بی‌بی‌سی به عدم امنیت اجتماعی زنان در کره جنوبی

بی‌بی‌سی با اشاره به اعتراض زنان در کره جنوبی علیه سوءاستفاده جنسی در مراکز عمومی، نقش غرب در این بحران اجتماعی را نادیده می‌گیرد.

این روزها صنعت پورنگوگرافی و سکس علاوه بر نابود کردن بنیان های اخلاقی و خانواده در غرب حتی حریم خصوص افراد را نیز مورد تهدید قرار داده است. برخلاف تصورات رسانه های ماهواره ای مانند بی‌بی‌سی فارسی و جریان غرب گرا در ایران، آموزش های جنسی و ترویج بی بند و باری های حیوانی عملا این روزها باعث سلب آرامش روانی زنان در کشورهای مختلف شده است. یکی از این کشورها که آزادی روابط جنسی منجر به ترویج بی بند و باری و گسترش صنعت سکس شده است کشور کره جنوبی است.

این امر کار را به جایی رسانده است که زنان و دخختران کره جنوبی در اتاق های پرو و توالت ها هم از سوء استفاده در امان نباشند و برای حفظ حریم خصوصی خود دست به اعتراض بزنند.

به گزارش بی‌بی‌سی فارسی هزاران زن در کره جنوبی در اعتراض به آن چه که از آن به عنوان فیلمبرداری مخفیانه برای پورنوگرافی نام برده‌اند، در راهپیمایی بزرگی در سئول، پایتخت شرکت کردند. هدف از شرکت در این اعتراضات مخالفت با فیلمبرداریهای مخفیانه در اتاق های پرو، توالت‌ها و مکان‌های عمومی دیگر و پخش این تصاویردراینترنت است. شرکت کنندگان با پوشاندن صورت‌هایشان، پلاکاردهایی در مخالفت با این اقدام در دست داشتند. بر روی برخی از پلاکاردها نوشته شده: "زندگی من، فیلم پورن شما نیست".

اگرچه این شبکه سلطنتی انگلیسی به انعکاس این خبر می پردازد اما این رسانه غرب گرا هیچ اشاره ای به حیازدایی از جامعه کره جنوبی و ترویج روابط غیراخلاقی و صنعت سکس در پس از جنگ جهانی دوم از سوی آمریکایی ها برای نابود فرهنگ بومی و سنتی این کشور به عنوان ریشه تاریخی وقوع این فاجعه در این کشور نمی کند. امروز در تمامی فروشگاه­های کره جنوبی به شکل کاملاً آشکار فیلم های پورن فروخته می شود و فقط یک میلیون زن و دختر کره ای مشغول دادن خدمات جنسی به سربازان و مستشاران آمریکایی هستند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل