1897

بازی تازه بی‌بی‌سی با کارت مهاجران پاکستانی در ایران

4 سال قبل

هم رسانی

   اتباع پاکستان در گذرگاه مرزی میرجاوه

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در ادامه فضاسازی‌های ضد ایرانی خود، اینبار به وضعیت مهاجرین پاکستانی در کشورمان پرداخته است.

بی‌بی‌سی فارسی بارها به سیاست های ایران در قبال حضور مهاجران غیرقانونی تاخته است.

این شبکه سلطنتی انگلیسی که به مخالفان بهایی و غرب­گرای حکومت تهران نزدیک است در راستای این سناریو تلاش داشته که اقدام های مقام های ایرانی درر قبال مهاجران غیرقانونی را خشن و ضدحقوق بشری معرفی کند. این رسانه که ادعای بی طرفی اش گوش فلک را کر کرده است در این شیوه اطلاع رسانی همواره تلاش داشته است تا به تحریک افکار عمومی مهاجران غیرقانونی افغانستانی بر علیه حکومت ایران در داخل این کشور بپردازد.

 اما ظاهرا این روزها پس از مهاجران افغانستانی سوزه تازه ای مورد توجه قرار گرفته است. این سوزه تازه تخریب آلونکهای مهاجران پاکستانی در منطقه قوچ حصار در جنوب تهران و ادعای اینکه شش کودک در این جریان ناپدید شده اند است.

بی‌بی‌سی فارسی علاوه بر عاطمی و انسانی کردن ادعای ناپدید شدن این شش کودک، با بلوچ نامیدن مهاجران پاکستان با طراحی کاملاً هدف­دار و منافقانه تلاش می کرد تا به نوعی به تحریک احساسات قومیت بلوچ در ایران بپردازد.

در ادامه بی‌بی‌سی به این نکته اشاره می کند که مقامهای ایرانی خبر را تکذیب کرده اند اما خیلی زیرکانه به بازتاب چند مصاحبه با پناهندگان پاکستانی و تکرار ادعای اولیه خود در خصوص ناپدید شدن این کودکان می پردازد.

این شبکه ضد ایرانی در پایان بدون اشاره به برخوردهای شدید و سرکوب گرایانه پلیس در فرانسه، انگلستان، استرالیا و کانادا با مهاجران غیرقانونی و اینکه آنها از ساده ترین حقوق اولیه انسانی برخوردار نیستند از وضعیت بد و ظلم و ستم به پناهندگان پاکستانی در ایران می گوید!

 

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل