1898

واکنش بی‌بی‌سی به سیاست‌های تازه بانک مرکزی ایران

4 سال قبل

هم رسانی

   بانک مرکزی ایران

سیاست‌های ارزی جدید بانک مرکزی ایران با واکنش بی‌بی‌سی همراه بوده است.

اگرچه در روزهای اخیر توپخانه عملیات رسانه‌ای بی‌بی‌سی فارسی تمرکز بر روی تحریک افکار عمومی برای اغتشاش آفرینی و بزگنمایی بازگشت تحریم های تازه امریکا در قبال ایران را در دستور کار خود قرار داده بود اما اعلان سیاست های جدید ارزی دولت حسن روحانی و بازگشت آرامش نسبی به بازار از جمله نکاتی بود که این شبکه سلطنتی انگلیسی نیز به عنوان رسانه اصلی مخالفان غرب گرای حکومت ایران نیز نتوانسته در مورد آن سکوت کند.

 به اعتراف بی‌بی‌سی، اعلام سیاست‌های جدید ارزی دولت توسط رئیس بانک مرکزی با واکنش مثبت بازار مواجه شد. در معاملات دوشنبه ۱۵ مرداد بازار بورس تهران، شاخص کل ۵۲۰۰ واحد افزایش یافت و به ۱۳۳ هزار و۶۴۶ واحد رسید.این جهش در طول روز تا ساعت یک بعدازظهر بطور ثابت ادامه یافت یافت.سهام گروه محصولات شیمیایی و بعضی از نمادها در گروه فلزات اساسی هم تا بیش از چهار درصد امروز رشد داشت.

به اعتراف بی‌بی‌سی فارسی، گزارش‌ها از بازار ارز تهران حاکی از آن است که دلار آمریکا در بازار غیررسمی بین ۹۹۰۰ تومان تا ۱۰۲۰۰ تومان بوده است. یکی از تصمیمات مهم بانک مرکزی حذف عرضه ارز مسافرتی به قیمت دولتی است؛ مسافران از این پس باید ارز خود را از صرافی‌ها و با نرخ ۵ درصد بالاتر از بازار ثانویه تهیه کنند. در تصمیمات جدید دولت واردات طلا و ارز و همچنین سپرده‌گذاری ارز بصورت اسکناس در بانک‌های ایران هم مجاز شناخته شده است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل