1899

بی‌بی‌سی و مواجهه با فیلمبرداری از حمام کردن زنان در نیوزیلند

4 سال قبل

هم رسانی

   واکنش ناقص بی‌بی‌سی به افشای فیلم‌برداری مخفیانه از زنان در نیوزیلند

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در مواجهه با گسترش فساد جنسی، با کمترین واکنشی به این واقعیت، تنها به بیان سطحی اخبار بسنده می‌کند.

پس از اعتراض های گسترده زنان در کره جنوبی در خصوص فیلم برداری از اتاق های پرو و سرویس های بهداشتی برای پرنوگرافی، خبر رسیده است که دادگاهی در نیوزیلند مردی را برای فیلمبرداری مخفیانه از ۳۴ زن در حین حمام کردن مجرم شناخت. او دوربینی را که با کنترل از راه دور کار می‌کرد، داخل بطری شامپو جاسازی کرده بود.

به گزارش بی‌بی‌سی، این مرد که اهل خلیج هاک، در شمال نیوزیلند است از دسامبر سال ۲۰۱۷ تا فوریه ۲۰۱۸، ۲۱۹ مورد فیلم مخفی ضبط کرده است. جالب آنکه به گزارش این رسانه انگلیسی نام او به خاطر رعایت حال همسرش اعلام نشده است. او اعتراف کرده که تعدادی از این ویدئوها را در یک سایت پورنوگرافی در اینترنت منتشر کرده است.

اغلب قربانیان زیر ۳۰ سال بودند و دوربین‌های پنهان شده قسمت‌هایی بین شانه‌ها و زانوهای آنها را فیلمبرداری کرده بود. در مواردی هم صورت این افراد در فیلم مشخص شده است. مشخص نیست که دوربین‌های جاسازی شده، دست‌ساز بوده یا از طریق اینترنت خریداری شده است.

این زنان که بین یک شب تا دو هفته در هتل این مرد اقامت داشتند از طرف پلیس شناسایی و از این مساله مطلع شدند. آنها در یک بیانیه دسته جمعی اعلام کردند که از اقدام این مرد، شوکه شده و احساس شرم، خشم و تحقیر می‌کنند. این مرد چند ماه پیش و پس از بازداشتش گفت که این کار را فقط به خاطر هیجان انجام داده است!

به گزارش بی‌بی‌سی، او در دادگاه تعریف کرد که وقتی زنانی که در هتل او اقامت داشتند می‌خواستند از حمام استفاده کنند، او دوربینی را که در یک بطری شامپو پنهان شده بود با یک دستگاه کنترل از راه دور روشن می‌کرد. پس از آن فیلم‌های دوربین را روی کامپیوترش منتقل می‌کرد. او این ویدئوها را در یک سایت پورنوگرافی منتشر می‌کرد و از کسانی که آنها را نگاه می‌کردند میخواست که با نظراتشان او را تشویق کنند که فیلم‌های بیشتری منتشر کنند. پلیس نیوزیلند همه این ویدئوها را از روی اینترنت پاک کرده است.

اگرچه این شبکه سلطنتی انگلیسی به انعکاس این خبر می پردازد اما به هیچ عنوان به این پرسش پاسخ نمی دهد که به چه علت در جوامعی که آزادی های حیوانی جنسی در آنها برقرار است و افراد به هر لذت جنسی دسترسی دارند بازهم شاهد رشد افسارگسیخته اینگونه اقدام ها و تجاوز به حریم خصوصی افراد برای برای لذت جویی جنسی و گسترش صنعت پورن هستیم؟!

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل