1900

اعتراف بی‌بی‌سی به بصیرت سیاسی رهبری ایران

4 سال قبل

هم رسانی

   رهبری ایران در دیدار با اقشار مختلف مردم

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در برنامه «چشم‌انداز بامدادی» صبح امروز خود به بصیرت سیاسی رهبر معظم انقلاب اذعان نمود.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در «چشم‌انداز بامدادی» صبح امروز، سه‌شنبه 23 مرداد‌ماه ضمن پرداختن به سخنان روز گذشته خاص و قابل توجه رهبر معظم انقلاب در جمع اقشار مختلف مردم، ناخواسته بر بصیرت و درک بالای سیاسی ایشان اذعان نمود.

«علی همدانی» مجری این برنامه در توضیح مربوط به این بخش گفت: «در برنامه امروز برایتان از اظهارات اخیر آیت‌الله خامنه‌ای می‌گوییم که کل آن را می‌شود در چند جمله خلاصه کرد: "نه به تلاش‌های آمریکا و برخی دولت‌مردان ایران برای مذاکره با این کشور".

رهبر جمهوری اسلامی پس از سکوتی طولانی در کوران حوادث هفته‌های اخیر، دیروز در مراسمی که از آن به عنوان دیدار رهبر انقلاب با هزاران نفر از اقشار مردم نام برده شد، سخنرانی مفصلی کرد. او مذاکره با آمریکا را در شرایط فعلی رد کرد و در اظهاراتی بی‌سابقه گفت که در جریان مذاکرات مربوط به توافق هسته‌ای هم اشتباه کرده است. رسانه‌‎های جمهوری اسلامی البته بخش مرتبط با اذعان آقای خامنه‌ای به اشتباه را حذف کردند.

رهبر ایران گفته زمانی اجازه مذاکره با آمریکا را خواهد داد که جمهوری اسلامی به آن اقتداری برسد که فشار آمریکا رویش تأثیری نگذارد. شرایطی که امروز به گفته او مهیا نیست.»

اما باید توجه داشت که اگر همه رسانه‌های ایران بخشی از سخنان رهبر معظم انقلاب را حذف یا سانسور می‌کردند، ویدئو و صوت مربوط به این دیدار مردمی چگونه به دست عوامل این برنامه رسیده است؟!

دیدار رهبری کشورمان با هزاران نفر از اقشار مختلف مردم، به طور مستقیم از شبکه‌های مختلف تلویزیونی و رادیویی پوشش داده شده و کلمه‌ای از آن جا نیفتاده است؛ ضمن این‌که بد نبود مجری این برنامه به ادامه این بخش از سخنان ایشان نیز اشاره می‌کرد که چرا از واژه "اشتباه کردن" استفاده شده و دلیل آن‌  چه بوده است.

رهبر معظم انقلاب تأکید کردند که پذیرش طرح مذاکره با آمریکا بر سر مسائل هسته‌ای با اصرار و پافشاری دولت‌مردان اشتباه بوده، هرچند که برای آن خطوط قرمزی تعیین شده که حتی از آن خطوط هم در مذاکرات فراتر رفته‌اند و مسئولان دولت اعتراف کرده‌اند که اگر محدودیت‌های اعمالی از سوی ایشان نبود، قطعا امتیازات بیشتری به طرف غربی مذاکرات داده می‌شد.

بنابر این هرچند رهبری کشورمان متواضعانه از اشتباه خود سخن گفته‌اند اما جمله کامل ایشان باید مد نظر قرار گیرد، جایی که در واقعیت آن چه اشتباه بوده است، پذیرش مذاکرات با احترام به نظر دولت و بخشی از مردم و خروج مذاکره‌کنندگان از خطوط قرمز تعیین شده ایشان است.

در ادامه مجری این برنامه وارد گفتگو با «مجتبی واحدی»، کارشناس غیرحضوری این برنامه شد که وی در شرایطی که تلاش کرد به شکلی سخنان رهبری ایران را متناقض و غیر منطقی نشان دهد، اما ناخواسته به واقعیتی بزرگ اعتراف کرد و گفت: «اظهار نظرهای آقای خامنه‌ای نیازی نداره که حتما من و شما دلیلی برایش پیدا بکنیم، چون یک چیزی می‌گوید و همه موظف به تبعیت هستند.

در صحبت‌های اخیرشان اشاره کرد که تجربیات نشان می‌دهد که مذاکره با آمریکا ثمری ندارد و مشکلات ما را حل نمی‌کند و مذاکره ابزاری در دست دشمن است برای اعمل فشار؛ من نمی‌دانم مبنای استدلالی این حرف چیست، اما در مورد قسمت اول، ایشان قبل از تجربه هم همینقدر قاطعانه می‌گفت. پانزده سال، بیست سال پیش ایشان گفت که هر کس صحبت از مذاکره با آمریکا بکند، یا الفبای غیرت را بلد نیست یا الفبای سیاست را؛ آن موقع که هنوز تجربه‌ای نشده بود.»

مردم ایران به خوبی با عقیده و دیدگاه شفاف و با بصیرت رهبری خود آشنا هستند و نظرات صریح و دقیق ایشان در طول سال‌های دراز مبنی بر غیرقابل اعتماد بودن آمریکا تنها به دوران انقلاب برنمی‌گردد که نیاز به تجربه داشته باشد؛ خیانت آمریکا به اعتماد دولت مصدق و شخص وی، خیانت آن‌ها به خاندان پهلوی، جنایاتی مانند حمله به ایران، مشارکت در تجاوز عراق به کشورمان، نقش آفرینی در کودتاهای متفاوت، حمایت از منافقین، حمله موشکی به هواپیمای مسافربری و ... همگی حامل و دربردارنده ذات اصلی دولت‌مردان آمریکایی است که نیازی به تجربه مجدد ندارد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل