1908

هم‌صدایی بی‌بی‌سی با متجاوزان غربی در خاورمیانه

4 سال قبل

هم رسانی

   نظامیان آمریکایی در خاورمیانه

بی‌بی‌سی به عنوان مرکز بازتاب ادعاهای نظامیان غربی در خاورمیانه فعالیت می‌کند.

شبکه سلطنتی بی‌بی‌سی فارسی که خود را یک « رسانه بیطرف» معرفی می­کند برخلاف این ادعای دروغین خود نه تنها مشخصات یک رسانه را دارا نیست بلکه به شدت طرفدار منافع کشورهای غربی متجاوز درمنطقه خاورمیانه است!!!

در همین راستا بی‌بی‌سی فارسی با نقض مکرر اصل بیطرفی، بلندگویی برای بیان منافع نامشروع کشورهای متجاوز غربی در منطقه خاورمیانه شده است.

در این خصوص شبکه سلطنتی انگلیس با انتشار خبری با عنوان «موضع گیری فرمانده ارتش آمریکا در خاورمیانه علیه قاسم سلیمانی» به بیان دوباره اتهامات بی اساس مقامات نظامی کشورهای غربی علیه سردار سلیمانی پرداخته است!!!

این در حالی است که در چند دهه گذشته آمریکا بدون مجوز شورای امنیت سازمان ملل به عراق حمله نظامی کرده است و بارها و علی رغم مخالفت دولتها به پاکستان، افغانستان و یمن حملات هوایی غیر قانونی انجام داده است و علاوه بر ارتکاب جنایات جنگی امنیت منطقه خاورمیانه را بر هم زده است.

با توجه به ادعای بیطرفی بی‌بی‌سی فارسی این سوال اصلی مطرح است که چگونه میتوان ادعاهای دروغین فرمانده­هان متجاوز آمریکایی را پوشش لحظه­ای داد اما به جنایاتهای جنگی آنها نپرداخت؟ این استاندارد دوگانه بی‌بی‌سی نشان دهنده بیطرف نبودن و غربی بودن آن است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل