1911

ابراز خشم بی‌بی‌سی از مدافعین حرم به بهانه حاشیه‌های فوتبال!

4 سال قبل

هم رسانی

   تصویر منتشر شده توسط بی‌بی‌سی از اسماعیل بیگی، لیدر باشگاه پرسپلیس در سوریه

بی‌بی‌‎سی از حاشیه‌های فوتبال برای ابراز کینه خود نسبت به مدافعین حرم استفاده کرده است.

بی‌بی‌سی فارسی از جمله رسانه هایی است که حتی از وقایع و حاشیه های ورزشی و فوتبال نیز برای غوغاسالاری های سیاسی اهداف اتاق فکراش سوء استفاده می­کند. در تازه ترین رفتارها از این دست این رسانه مخالف حکومت ایران به بهانه اتفاقات ورزشگاه غدیر اهواز و مطرح شدن برخی اتهام­ها به یکی از کارمندان و هواداران باشگاه پرسپولیس که ظاهراً سابقه حضور در میان مدافعین حرم در سوریه را دارد، ضمن انحراف افکار عمومی از مسئله ای فوتبالی در خصوص اتهام های این شخص که هنوز به اثبات نرسیده است اوج کینه و عناد خود را نسبت به مدافعین حرم نشان می دهد.

این رسانه غربی نزدیک به بهاییان در ابتدای این سناریو در وب سایت خود می­نویسد در سال ١٣٩٥ عکس‌هایی از آقای اسماعیل بیگی در سوریه منتشر شد. بهمن ماه پارسال آقای اسماعیل بیگی که برای تشویق پرسپولیس در بازی با السد به دوحه قطر رفت با وجودی که ویزا داشت از ورودش به آن کشور جلوگیری شد و خودش در فیلمی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد گفت که به او گفته شده که در لیست سیاه قرار دارد.

بار دیگر بی‌بی‌سی فارسی با پررنگ کردن حضور این هوادار پرسپولیس در سوریه در ادامه به اتهام زنی به آقای بیگی پرداخت و نوشت: پس از درگیری نیروی انتظامی با طرفداران باشگاه تراکتورسازی در بازی استقلال با تراکتورسازی تبریز، ویدئویی از یکی از لیدرهای تراکتورسازی منتشر شد که می‌گفت این تیم رابطه خوبی با هواداران استقلال دارد و فقط با آقای اسماعیلی بیگی به مشکل می‌خورد و اضافه می‌کند که "دیروز هم دیدید که درخوزستان چه کار کرد."

در نهایت این شبکه سلطنتی انگلیسی برای تخریب وجهه این فرد به نمایندگی از مدافعین حرم بر روی اختلاف های میان آقای بیگی با احمدرضا عابدزاده و علی دایی به عنوان دو تن از بازیکتان سابق تیم پرسپولیس می پردازد.

به واقع بی‌بی‌سی فارسی به دنبال ارئه تصویر منفی از مدافعین حرم به عنوان انسان هایی پرخاش­گر و حاشیه ساز به مخاطبان خوداش است. لازم به ذکر است که از بدو آغاز بحران در سوریه این رسانه بارها به تخریب سیاست های ایران در سوریه پرداخت است و چندین مستند را بر علیه مدافعین حرم بر روی آنتن برده است.   


مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل