1924

علت عدم اعطای شهروندی سوئیس به زن و شوهر مسلمان

4 سال قبل

هم رسانی

   پرچم کشور سوئیس

بی‌بی‌سی به دلیل نژادپرستانه اخراج یک زوج مسلمان از سوئیس اعتراف کرد.

علی­رغم تمامی ظاهرسازی های تبلیغاتی و رسانه­ای، این روزها نگرش­ها نژادپرستانه و ضداسلامی در اروپا و غرب اوج گرفته است. در نگاه بسیاری از کشورهای غربی، مهاجران و به­ویژه مسلمانان برای زندگی در این جوامع باید از اعتقادات دینی و سنت های خود دست بردارند و کاملاً غربی شوند. این نگاه­های به شدت قوم­گرایانه و ضداسلامی حتی کار را به جایی رسانده است که بی‌بی‌سی نیز مجبور به اعتراف در خصوص رشد اینگونه ریویه ها در اروپا و در کشوری چند فرهنگی مانند سوئیس شده است. به اعتراف این رسانه انگلیسی در تازه ترین اقدام ها از این دست، شهرداری لوزان در سوئیس مانع از شهروندی زوج مسلمانی شده که حاضر به دست دادن با جنس مخالف نشدند. شهردار لوزان گفته است از دادن شهروندی به این زوج به خاطر آنچه احترام نگذاشتن به برابری جنیستی خوانده خودداری کرده است.

گریگوری جونو، شهردار لوزان به خبرگزاری فرانسه گفته است کمیسیون شهرداری هفت ماه پیش با این زوج مصاحبه کرده بود تا مشاهده کند شرایط لازم برای شهروندی سوئیس را دارند یا نه. این کمیسیون اعلام کرد که آنها نتوانسته‌اند شرایط لازم را کسب کنند. عدم ادغام در جامعه یکی از دلایل رد شهروندی این زوج مسلمان بوده است.

به گزارش بی‌بی‌سی، شهردار این شهر سوئیس از اعلام ملیت این زوج و یا افشای جزئیات بیشتر خودداری کرد اما گفت این زن و شوهر از دست دادن با افرادی از جنس مخالف خودداری کردند. او گفت این زن و شوهر در پاسخ دادن به سئوال‌هایی که جنس مخالف مطرح می‌کرد، با دشواری مواجه بودند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل