1932

سکوت بی‌بی‌سی در برابر سانسور و نقض آزادی بیان توسط شبکه‌های اجتماعی غربی

4 سال قبل

هم رسانی

   سانسور ضد ایرانی در شبکه‌های اجتماعی غربی

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در مقابل سانسور ضد ایرانی شبکه‌های اجتماعی غربی، سکوت پیشه کرده است.

بسته شدن صدها صفحه و حساب کاربری ایرانیان در اقدامی هماهنگ از سوی شبکه های اجتماعی توییتر، فیس بوک و یوتیوب، موج سانسور و خفقان رسانه ای علیه ایران از سوی مدعیان آزادی بیان و آزادی اطلاعات به بهانه‌های واهی را به همراه داشته است. حتی این مسدودسازی شامل حساب‌های رسمی شبکه‌های خبری برون مرزی ایران همچون پرس تی وی، هیسپان تی وی و العالم و ... نیز شده است.

این مسدودسازی نه تنها سانسور محسوب می‌شود بلکه با اصل آزادی گردش اطلاعات در تناقض است و به نوعی نقض اصل آزادی بیان نیز محسوب می‌شود.

اما بی‌بی‌سی فارسی که مدعی است در ارائه اخبار بیطرف است بدون اشاره به نقض حقوق بشر، آزادی گردش اطلاعات و آزادی بیان در پی مسدود سازی این حسابها، صرفا حسابهای مسدود شده را به حکومت ایران منتسب کرد؟!

این درحالی است که بی‌بی‌سی فارسی خود را یک سازمان رسانه ای بزرگ بین المللی می­داند که تلاش می‌کند اخبار و اطلاعات به صورت بی‌طرفانه در اختیار مخاطبان فارسی زبان خود در سرتاسر دنیا قرار دهد، بویژه در اختیار مخاطبان در ایران. اما در عمل این بیطرفی فقط به نفع کشورهای غربی است؟!

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل