1934

بی‌بی‌سی فارسی «مک کین» را مرد اخلاق معرفی می‌کند

4 سال قبل

هم رسانی

   سناتور مک کین در کنار مریم رجوی، سرکرده مجاهدین خلق

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی پس از مرگ «مک کین»، سناتور کهنه‌کار آمریکایی، تلاش کرده است تا در ذهن مخاطبین خود، از وی یک قهرمان و مرد اخلاق بسازد.

سناتور جان مک کین عضو کهنه‌کار حزب جمهوری‌خواه آمریکا و نامزد این حزب در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۰۸، در سن ۸۱ سالگی بر اثر ابتلا به سرطان مغز درگذشت.
شاید در ذهن بسیاری از ایرانیان و مردم منطقه خاورمیانه واضح ترین تصویری که از جان مک کین وجود داشته باشد مربوط به حضور وی در جلسات گروهک تروریستی منافقین و همچنین دیدار وی با «ابوبکر البغدادی» سرکرده گروه تروریستی داعش باشد.

اما همراهی با منافقین و تروریست‌های داعشی تنها عملکرد مک کین در زمان حیات وی نبوده و این سناتور کهنه‌کار جمهوری‌خواه نه تنها با مردم ایران، سوریه و عراق دشمنی دیرینه داشت بلکه در جنگ ویتنام نیز حضور داشت و دستانش به خون افراد بی‌گناه زیادی آلوده است.

در سوابق مک کین آمده است:

وی ۲۳ بار در حملات هوایی ارتش آمریکا به ویتنام شرکت داشت و در بیست و سومین ماموریت جنگنده وی هدف موشک قرار گرفت و سقوط کرد و مک کین به اسارت نیروهای ویتنامی درآمد.

دشمنی سناتور جان مک کین با ایران سابقه‌ای طولانی دارد. وی علاوه بر همراهی با گروهک منافقین و حمایت از اقدامات تروریستی آنها، از طرفداران سخت‌گیری بیشتر ایالات متحده در برخورد با ایران بود. او در جریان یک سخنرانی در آوریل ۲۰۰۷  در یک جلسه پرسش و پاسخ در ایالت کارولینای جنوبی، آوازی منسوب به گروه «بیچ بویز» در پشت میکروفون به شوخی سر داد که در آن آواز خوانده شده: «بر روی ایران بمب بمب بمب بمب بریزیم»

در این بین شبکه بی‌بی‌سی فارسی در گزراشی مفصل در خصوص مرگ مک کین سعی می‌کند او را یک قهرمان، میهن‌پرست و مرد اخلاق معرفی کند.

بی‌بی‌سی با نادیده گرفتن سوابق ضد ایرانی وی و روحیات جنگ طلبانه‌اش به گونه‌ای از وی سخن می‌راند که گویا دارد در خصوص نلسون ماندلا سخن می‌گوید.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل