1938

ناراحتی تحلیلگر بی‌بی‌سی فارسی از پیروزی مردم سوریه علیه تروریسم

4 سال قبل

هم رسانی

   بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در میان مردم این کشور

بی‌بی‌سی همچنان در تلاش است تا واقعیت‌های تحولات سوریه را به سود غرب و علیه ایران تحریف کند.

پس از چند سال مبارزه مردم و دولت سوریه علیه تروریسم و به ویژه گروه‌های تروریستی مورد حمایت کشورهای غربی همچون داعش و النصره، دولت و مردم سوریه با حضور نیروهای مقاومت توانسته‌اند با نابودی گروه‌های تروریستی، اهداف شوم کشورهای غربی و به ویژه آمریکا در جنگ علیه مردم سوریه را نقش برآب کنند.

این پیروزهای دولت و مردم سوریه به مذاق رسانه مزدور و وابسته به غرب بی‌بی‌سی فارسی خوش نیامده است.

این شبکه سلطنتی انگلیسی که برخلاف شعار دروغین بیطرفی خود، در جنگ سوریه نه تنها بیطرف نبود بلکه از تروریست خواندن داعش هم اجتناب میکرد، با «رژیم» خواندن «دولت قانونی سوریه» و جنگ روانی علیه سوریه مزدور رسانه­ای بودن خویش را اثبات کرده است و سعی دارد پیروزی جبهه مقاومت در سوریه را بی اهمیت قلمداد کند.

در همین راستا بی‌بی‌سی فارسی با انتشار یادداشت حبیب حسینی­فرد با عنوان «پایان حضور ایران، کلید راه حل سیاسی برای سوریه؟» با خلط بحث، تلاش کرده است تا برخلاف واقعیت دستاوردهای مقاومت را ناچیز جلوه دهد.

نکته جالب آن است که این به اصطلاح «روزنامه­نگار» از وفاق ملی و مشارکت اپوزیسیون در کمیسیون تدوین قانون اساسی جدید سوریه توسط دولت سوریه تعجب کرده است و براساس همین برداشت اشتباه خود تحلیل­های غیرواقعی ارائه کرده است.

اگرچه این برداشت ناشی از غربی بودن تفکر نویسنده است که براین پایه بنا شده است که پیروز در جنگ باید تمام قدرت را در ید خود قبضه کند، اما واقعیت آن است که فرقی بین مردم سوریه و دولت سوریه نیست و همانطور که دولت سوریه با حضور مردمش داعش را نابود کرد با حضور مردمش نیز قانون اساسی جدید را تصویب می­کند.

ظاهرا این توزیع قدرت برای بی‌بی‌سی و تحلیلگران غربی مآبش، موجب ناراحتی گشته است!

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل