1943

سناریو چینی بی‌بی‌سی برای حضور رئیس جمهور در مجلس

4 سال قبل

هم رسانی

   حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان در مجلس شورای اسلامی

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی به دنبال اهداف خاصی از حضور رئیس جمهور ایران در مجلس است.

بی‌بی‌سی فارسی رسانه متعلق و وابسته به خاندان سلطنتی انگلیس در خصوص حضور رئیس جمهور ایران در مجلس دو سناریو مشخص را دنبال گرده و آن ها را خورد مخاطبان خود داده است.

سناریوی اولی که که بی‌بی‌سی به صورت جدی بر روی آن مانور داد این بود که  موضوع سئوال از رئیس جمهور را سعی کرد بخشی از سناریوی سیاسی جریان مخالف دولت معرفی کند و اینگونه القا گرد این جریان کمر به سرنگونی دولت بسته است و می‌کوشد با سنگ‌اندازی در مسیر دولت، آن را از حیّز انتفاع ساقط کند.

بی‌بی‌سی فارسی در این سناریو ایگونه جلوه داد که جریان مخالف روحانی به دنبال بنی‌صدرسازی از روحانی می‌باشد و درست از همین منظر حسین باستانی تحلیل گر ارشد بی‌بی‌سی در یادداشتی در وبسایت این شبکه به این موضوع اشاره کرده و آن را پررنگ می کند.
سناریوی دیگری که این شبکه در خصوص حضور رئیس جمهور در صحن علنی مجلس دنبال کرد این بود که این شبکه با توجه به اشاره رئیس حمهور در ابتدای سخنانش مبنی بر دیدارش با رهبری و توصیه هایی از ناحیه ایشان در خصوص این جلسه سعی کرد اینگونه القا کند که رهبری مانع از افشاگری های احتمالی روحانی در این جلسه شده است.

در همین خصوص حسن باستانی در بخشی از یادداشت خود ایگونه نوشه است: "آیت الله خامنه ای از یک سو با احضار رئیس دولت دوازدهم به قوه مقننه برای پاسخگویی به سوالات (در شرایط ارسال احتمالی نتیجه کار به قوه قضاییه) مشکلی نداشته، و از سوی دیگر، قبل از همین جلسه هم "توصیه" های خود به او را در مورد آنچه در مجلس باید گفته شود یا نشود مشخص کرده است."

بی‌بی‌سی در حالی به دنبال یک نوع خرج تراشی برای رهبری می باشد که ایشان معوملا در این موارد ورود مستقلی نداشته و ندارند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل